Naćpany 20-latek ukradł auto na minuty. Policja zatrzymała go w pościgu - WIDEO

2020-02-16 11:49 Maciej Lubczyński
Był naćpany i chciał ukraść auto na minuty
Autor: Policja Był naćpany i chciał ukraść auto na minuty

20-letniego kierowcę i 19-letniego pasażera zatrzymali w pościgu kościerscy policjanci. Mężczyźni ukradli Renault Clio należące do jednego z carsharingowych operatorów. Kierowca okazał się być pod wpływem amfetaminy, przez co wpadnie w jeszcze większe kłopoty.

Udostępnianie aut w systemie carsharingu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Doskonale widać to na przykładzie sytuacji takich jak ta. Renault Clio należące do Traficar zostało skradzione, a naspidowany, 20-letni kierowca uciekał przed policją stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Kościerscy policjanci zatrzymali go po pościgu.

SprawdźWypadek w Sitańcu skończył się tragicznie. Kierowca Passata prawdopodobnie nie zapiął pasów

Brały w nim udział dwa radiowozy. Parę minut po otrzymaniu komunikatu policjanci ruchu drogowego zauważyli opisywany pojazd w miejscowości Kaliska i ruszyli w pościg. Uciekający samochód jechał bardzo niebezpiecznie, a wjeżdżając do miasta, został zatrzymany. W środku byli 20-letni kierowca, mieszkaniec powiatu Wejherowskiego i 19-latek z Gdyni. To właśnie stamtąd zostało skradzione Renault Clio, którego wartość oszacowano na 50 tys. złotych. Francuskie auta jeżdżące w usłudze, to auta z 0.9-litrowym silnikiem i w wersji wyposażenia Limited. 

Mężczyźni odpowiedzą za kradzież auta, za co grozi im kara do 10 lat więzienia. Dodatkowo kierujący odpowie za niezatrzymanie się do kontroli oraz prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających.

Zobacz WIDEO:

Najnowsze