Nadciąga sportowy Hyundai Kona N! Gorący SUV dostarczy masę frajdy - WIDEO, ZDJĘCIA

To już pewne! Koreańczycy potwierdzili, że kolejnym członkiem rodziny wyczynowych modeli N zostanie nowy Hyundai Kona N. Tym samym będzie to pierwszy sportowy SUV marki. Jak będzie wyglądać i co trafi pod maskę? Chyba znamy odpowiedź!

Standardowa wersja Hyundaia Kona cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, dlatego przed nową sportową odmianą modelu Kona stawiane są wysokie oczekiwania. Czy je spełni? Na ten moment wiadomo tyle, że pierwszy sportowy SUV marki będzie dostępny z 8-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów z mokrymi sprzęgłami, znaną pod nazwą "N DCT". W połączeniu z 2-litrowym, turbodoładowanym silnikiem Kona N ma dostarczyć na żądanie mocne wrażenia i zapewnić zwinne prowadzenie.

Sprawdź: Tak wygląda Hyundai Kona po liftingu. Sporo nowości, więcej charakteru - GALERIA

Będzie szybko i głośno

Wszystko zatem wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z tym samym motorem, co w kompaktowych hot-hatchach i30 N oraz i30 Fastback N. Domyślnie jednostki obydwy tych aut po liftingu generują moc 250 KM i 353 Nm maks. momentu obrotowego. Kto wie, może doczekamy się nawet wersji Performance, która będzie generować moc 280 KM oraz 392 Nm? Oby! Na pewno pojawi nowa Kona N otrzyma szereg sportowych elementów, w tym funkcję Launch Control, a także układ wydechowy dostarczający niesamowitych wrażeń akustycznych.

Zobacz: Nowy Hyundai Kona 2021 w salonach. CENNIK, wyposażenie, KONIEC z dieslem!

Nowa Kona N to pierwszy „hot SUV” z logo N. Kona N zapewni frajdę z jazdy jak każdy inny samochód z rodziny N, a N-tuzjaści z przyjemnością będą korzystać z tego samochodu zarówno podczas codziennych podróży, jak i na torach wyścigowych.

- mówi Till Wartenberg, Wiceprezes i Szef Submarki N i Działu Motorsportu Hyundai Motor Company.

(N)adchodzi więcej

W 2021 roku sportowa submarka Hyundai N zostanie rozszerzona. Dzięki zróżnicowanemu portfolio i nowym modelom, takim jak i20 N i Kona N, submarka N będzie dostarczać frajdę z jazdy wszystkim swoim klientom. Producent mówi, że więcej ciekawych informacji zostanie ujawnionych w nadchodzących tygodniach. 

Najnowsze