Nadjeżdża nowe Audi RS3 Sportback. Ma być szybsze od Mercedesa-AMG A45 S - WIDEO

2020-07-06 10:56 Rafał Mądry
2021 Audi RS3 Sportback
Autor: statesidesupercars / YouTube 2021 Audi RS3 Sportback

W marcu poznaliśmy nowe Audi A3 w wydaniu Sportback oraz Limousine, a za kilka miesięcy swoje premiery będą świętować najbardziej rasowe warianty tych samochodów. Nowa generacja Audi RS3 Sportback ubrana w maskowanie, została ostatnio przyłapana na walce o przyczepność podczas testów na torze Nurburgring. Czego fani gorących kompaktów mogą się spodziewać?

Najpoważniejszym rywalem dla Audi RS3 jest aktualnie Mercedes-AMG A45 S (więcej o tym aucie TUTAJ). Gorąca gwiazda napędzana 2-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem o mocy 421 koni mechanicznych, za sprawą napędu na cztery koła 4MATIC+ i szybkiej skrzyni biegów, od 0 do 100 km/h rozpędza się w 3,9 s i pojedzie z maksymalną szybkością 270 km/h.

Pisaliśmy: Audi A3 2020 - polski CENNIK. Tyle kosztuje czwarta generacja

Plotki głoszą, że cztery pierścienie, które tradycyjnie wykorzystają w budowie RS3 2.5-litrowy, 5-cylindrowy motor łączony z dwusprzęgłową skrzynią biegów i napędem quattro, będą szybsze. Mówi się o mocy nawet 450 koni mechanicznych oraz trybie pozwalającym przekazać niemal pełną moc na tylną oś i jazdę w efektownym drifcie.

Po mule testowym przyłapanym na Nurburgringu widać, że RS3 w stosunku do standardowego A3 otrzyma bardziej napompowane błotniki, większe wloty powietrza w przednim zderzaku i spoilery. Premiera nowego Audi RS3 Sportback powinna nastąpić przed końcem 2020 roku. Pewne jest, że wersja z nadwoziem czterodrzwiowym również powstanie.

Najnowsze