Nadjeżdża nowy Nissan Z! Sportowy japończyk pojawił się w najnowszym zwiastunie - WIDEO

2020-05-28 17:23 Jan Guss-Gasiński
Nadjeżdża nowy Nissan Z! Sportowy japończyk pojawił się w najnowszym zwiastunie
Autor: Nissan Nadjeżdża nowy Nissan Z! Sportowy japończyk pojawił się w najnowszym zwiastunie

Nissan pochwalił się w sieci nowym zwiastunem, w którym zapowiada nadejście kolejnego sportowego auta. Jeśli domysły staną się rzeczywistością, następca dwudrzwiowego 370Z będzie inspirowany modelem 240Z, który po raz pierwszy został zaprezentowany w Nowym Jorku w październiku 1969 roku. Poza japońskim sportowcem, do oferty producenta już niebawem dołączy 11 nowych modeli.

Debiut nowego sportowca z rodziny "Z" to duże wydarzenie. Z filmu, który Nissan wrzucił do sieci, można wywnioskować, że najnowszy dwudrzwiowy model będzie swoim designem nawiązywał do legendarnego Datsuna 240Z, o czym m.in. świadczą zaokrąglone LED-owe światła do jazdy dziennej z przodu oraz specyficznie opadająca linia dachu, którą kończy ścięty tył — zupełnie jak w modelu 240Z.

Sprawdź: Nissan Juke 1.0 DIG-T 117 KM - TEST, OPINIA. Czy bestseller w nowej odsłonie powtórzy sukces poprzednika?

Według wielu domysłów, nowa Z-ka ma bazować na starej płycie podłogowej Nissana 370Z, co oznacza, że pod maską najprawdopodobniej wyląduje benzynowa jednostka Twin-Turbo V6 o pojemności 3-litrów, generująca moc ok. 400 KM. Jeżeli fakty się potwierdzą, istnieje spora szansa, że nowy narwaniec będzie nosił nazwę "400Z".

Zobacz: Nissan pokazał swoje zbiory. Od tych aut nie chce się odrywać wzroku - WIDEO

Poza sportowym Z, w filmie możemy dostrzec również 11 innych aut, które zgodnie ze strategią producenta zasilą szeregi Nissana w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Są to kolejno Ariya, Armada, Frontier, Pathfinder, Terra, Rogue oraz Qashqai.

Najnowsze