Nadjeżdża Volkswagen Golf ósmej generacji. Kiedy oficjalna premiera?

2019-10-10 15:06
Volkswagen Golf ósma generacja
Autor: Volkswagen Volkswagen Golf ósma generacja

Odliczanie do światowej premiery w Wolfsburgu już się rozpoczęło. Volkswagen Golf od dziesięcioleci umacniający swoją pozycję na rynku, już w dniu 24 października zadebiutuje pod postacią ósmej generacji. Czym zaskoczy kolejne wcielenie globalnego bestsellera?

Doskonalony z generacji na generację kompakt Volkswagena, mocno ugruntował swoją pozycję na świecie. Ósme już wcielenie będzie jeszcze bardziej cyfrowe i połączone ze światem zewnętrznym, niż kiedykolwiek wcześniej oraz wyposażone w innowacyjne systemy asystujące. Jak czytamy w komunikacie prasowym Volkswagena, zapowiadany Golf 8 wyznaczy nowy standard w klasie kompaktów pod względem cyfryzacji i łączności ze światem oraz usług online.

Polecamy: Volkswagen Golf jest nudny? Nie w tych gorących wersjach! VW Golf GTI TCR & VW Golf R - TEST, OPINIA, WIDEO

Oprócz nowej gamy wydajnych silników, wśród których nie zabraknie zelektryfikowanych układów napędowych, auto ma legitymować się jeszcze lepszymi właściwościami jezdnymi dzięki opracowanemu na nowo zawieszeniu.

Design nadwozia nie będzie rewolucyjny. Pojazd oglądany z każdej perspektywy natychmiast będzie rozpoznawalny jako Golf. Nawet w maskujących barwach (ZOBACZ TUTAJ) nie dało się producentowi ukryć, że patrzy się na Golfa. Pięciodrzwiowy hatchback ma zachowawczo narysowaną sylwetkę i rozpoznawalne proporcje. Z opublikowanych szpiegowskich fotografii już wiemy, jak auto wygląda i co tak naprawdę się zmieni w stosunku do poprzednika. Pokazywaliśmy już Golfa VIII bez maskowania w tym artykule - KLIKNIJ i ZOBACZ.

Z niecierpliwością czekamy na oficjalną premierę. Dla przypomnienia - Volkswagen Golf na świecie sprzedał się w ponad 35 milionach egzemplarzy.

Volkswagen Golf ósma generacja
Autor: Volkswagen Volkswagen Golf ósma generacja