Namierzony skradziony Mercedes już stał częściowo rozebrany

2021-04-26 9:29 Rafał Mądry
Namierzony skradziony bus już stał częściowo rozebrany
Autor: Policja Mercedes-Benz Sprinter skradziony w Niemczech

Dzięki pracy operacyjnej żarskich kryminalnych odzyskany został Mercedes-Benz Sprinter warty 85 tysięcy euro, którego skradziono na terenie Niemiec. Podejrzani w wieku 29 i 26 lat usłyszeli zarzuty paserstwa. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kryminalni z żarskiej komendy, w wyniku skutecznej pracy operacyjnej, zdołali ustalić, że na posesji w jednej z miejscowości w powiecie żarskim, znajduje samochód pochodzący z kradzieży dokonanej na terytorium Niemiec. Na miejscu zastali dwie osoby, które zajmowały się rozbiórką busa. Mercedes-Benz Sprinter w wersji specjalistycznej był już częściowo zdekompletowany. Funkcjonariusze sprawdzili pojazd w policyjnych bazach danych i potwierdzili, że został on skradziony w Niemczech.

Przeczytaj też: Kradł samochody na potęgę! Złodziej z Jeleniej Góry wreszcie się doigrał. Grozi mu długa odsiadka

Na miejscu 29- i 26-latek zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Po wykonaniu czynności procesowych na miejscu zdarzenia, odzyskany pojazd mógł odebrać właściciel. Wartość Mercedesa pokrzywdzony wycenił na 85 tysięcy euro. Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut paserstwa. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności, jednakże mężczyznom może grozić nawet 10 lat więzienia z uwagi na znaczną wartość mienia.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze