Nie posłuchał policjanta, od razu przekonał się, że popełnił błąd

2021-08-01 12:01
Kierowca zignorował policyjną blokadę
Autor: Reddit u/uluman Kierowca zignorował policyjną blokadę

Kierowca, który postanowił zignorować policyjną blokadę, wpakował się w kłopoty w najgłupszy z możliwych sposobów. Gdy zignorował fakt, że droga jest nieprzejezdna, a na miejscu wypadku pracuje policja, mundurowi błyskawicznie ukrócili jego dalszą jazdę.

Jedna głupia decyzja okazała się być fatalna w skutkach. Kierowca SUV-a, który w mieście Austin w Teksasie ominął policyjną blokadę, szybko przekonał się, dlaczego nie był to dobry pomysł. Mundurowi pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku, a blokada nie była postawiona bez powodu. Błysk policyjnych świateł i funkcjonariusze nie wystarczyli, by przekonać kierującego, by zawrócić i poszukać innej drogi.

Bezmyślna jazda przed siebie szybko została ukrócona. Za SUV-em prowadzonym przez niereformowalnego kierowcę podążał radiowóz, który w dogodnym momencie wykonał manewr PIT. Polega to na uderzeniu w tylną część ściganego pojazdu tak, by doprowadzić do nadsterownego poślizgu i przerwać jazdę. Mimo niewielkiej prędkości, uderzony SUV został obrócony i zatrzymany, a kierowca z pewnością musiał gęsto się tłumaczyć.

Za naprawę auta zapewne będzie on musiał zapłacić z własnej kieszeni. Towarzystwa ubezpieczeniowe w USA generalnie nie wypłacają odszkodowania, gdy uszkodzenia powstały w wyniku policyjnej interwencji lub wskutek umyślnego złamania prawa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE