Niech żyje plaster miodu - Volkswagen Golf GTI pokazuje twarz przed debiutem

2020-02-21 9:51 Maciej Lubczyński
2020 Volkswagen Golf GTI - teaser
Autor: Volkswagen 2020 Volkswagen Golf GTI - teaser

Wiemy już, jak wygląda przód nadchodzącego Golfa GTI. No, prawie wiemy - Volkswagen dzieli się teaserem, który rzuca nieco światła na wygląd przedniej części nowego hot-hatcha. Premiera odbędzie się na nadchodzącym Salonie Samochodowym w Genewie.

Volkswagen podsyca zainteresowanie swoim najnowszym hot-hatchem. Wiemy, jak prezentuje się Golf ósmej generacji, dlatego wygląd odmiany GTI raczej nie będzie wielką niespodzianką. Niektóre detale i rozwiązania pozostają jednak kwestią domysłów. Premiera coraz bliżej, a Niemcy podzielili się z nami kolejnym teaserem.

Sprawdź także: Diesel wciąż w grze. Volkswagen Golf GTD ma mieć jeden z najczystszych silników spalinowych świata

Nowy hot-hatch na całego będzie wykorzystywał motyw plastra miodu. "Teasująca" grafika, która zapowiada nowe GTI, pokazuje pas przedni zdominowany przez wlot powietrza ciągnący się przez całą szerokość auta. Jest on wykończony charakterystycznym wzorem od lat stosowanym w usportowionych Volkswagenach. Ciekawie zostały rozwiązane światła przeciwmgłowe (lub do jazdy dziennej). Wypełniają one strukturę dolnego grilla, dając po pięć punktów świetlnych na każdą stronę auta.

Czy tak wygląda nowy Golf GTI?
Autor: Wilco Blok Czy tak wygląda nowy Golf GTI?

Kompaktowy hot-hatch ma wykorzystywać ten sam, 2-litrowy silnik co poprzednia generacja. W wariancie GTI ma on osiągać 245 KM, odmiana Clubsport ma mieć 290 KM, a R dołączy do gamy później i jej moc ma wynosić ponad 300 KM. Tylko w niej dostępny będzie napęd na 4 koła. Auto w pełnej krasie zobaczymy na nadchodzącym Salonie Samochodowym w Genewie.

WIDEO - taki jest Volkswagen Golf 8

Najnowsze