Niesamowity ryk Mercedesa-AMG One. Drogowy bolid od AMG jest już prawie gotowy - WIDEO

2019-09-16 15:51 Jan Guss-Gasiński
Niesamowity ryk Mercedesa-AMG One
Autor: Instagram/rana65556

Premiera drogowego bolidu Mercedes-AMG One na nieszczęście przyszłych nabywców została przełożona. Zdaniem producenta jest to niestety konieczne, aby móc dopracować jeszcze kilka kwestii. Wielu klientów jest pewnie z tego powodu niezadowolona, jednak wnioskując po nagraniach, które wykonano na torze w niemieckim mieście Baden, jest na co czekać.

Pierwsze spotkanie z Mercedesem-AMG One miało okazję przeżyć kilku właścicieli aut AMG, którzy zostali zaproszeni na tor wyścigowy w Baden, na ekskluzywne wydarzenie. Tego dnia producent zaprezentował zakamuflowanego Mercedesa-AMG GT-R Black Edition oraz swój nowy drogowy bolid w akcji. I choć nagrania nie grzeszą jakością, tak ryk silnika modelu One słychać znakomicie. 

Sprawdź: Coś niezwykłego! Jechał bolidem po autostradzie! Policja szuka kierowcy - WIDEO

Dźwięk Mercedesa-AMG One przypomina samochód Formuły 1 z obecnej ery bolidów turbo-hybrydowych, jednak na ten moment nie ma żadnej gwarancji, że właśnie tak będzie brzmieć samochód, który niebawem zostanie dopuszczony do ruchu. Głównie ze względu na to, że przedprodukcyjny egzemplarz może posiadać inny układ wydechowy oraz dlatego, że przepisy dotyczące hałasu z każdym dniem stają się coraz bardziej rygorystyczne.

Zobacz: Mercedes-AMG Project One: ponad 1000 koni i silnik 1.6!

To, co słyszymy na nagraniu ani trochę nie przypomina ryku silników V8, V10 czy nawet V12, ale mimo to całość ma swój wyjątkowy urok. Mówi się, że niemieccy inżynierowie dalej walczą, aby hybrydowy 1,6-litrowy turbodoładowany silnik V6 spełniał wymagania dotyczące emisji WLTP. Ponadto inżynierowie AMG mają trudności z zapewnieniem, że silnik nie będzie potrzebował elektrycznego podgrzewania przed jego odpaleniem - tak jak  to jest w samochodach F1. Na auto z pewnością czekają przyszli właściciele, ale także fani motoryzacji, dla których jest to coś przełomowego.