Nietrzeźwi rowerzyści doigrali się. Jeden pokiereszował przejeżdżające BMW

2021-06-19 11:26
Nietrzeźwy rowerzysta spowodował kolizję
Autor: Policja Rowerzysta wjechał w BMW

Piękna pogoda i wysokie temperatury sprzyjają miłośnikom jednośladów. Niestety nie każdy pamięta o tym, że wsiadanie na rower pod wpływem alkoholu jest zabronione przez prawo. Takie zachowanie jest naruszeniem obowiązujących przepisów i stwarzaniem zagrożenie dla siebie i innych uczestników tras rowerowych i dróg.

Zachodniopomorscy policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali na ul. Dworcowej w Kołobrzegu kierującego jednośladem, którego sposób jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę i wynik był jednoznaczny. Mieszkaniec Kołobrzegu zdecydował się wsiąść na rower mając prawie promil alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Przeczytaj też: Na widok radiowozu dali dyla! Samochód obcokrajowców był załadowany narkotykami

Mniej szczęścia miał drugi mężczyzna, który będąc pod wpływem alkoholu jechał na rowerze i spowodował kolizję drogową. W miejscowości Niekanin, jadący rowerem ulicą Lipową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu BMW serii 3. Sprawca zdarzenia po przebadaniu przez lekarzy nie wymagał hospitalizacji. Mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że miał prawie 2 promile. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Nietrzeźwy rowerzysta spowodował kolizję
Autor: Policja Rowerzysta wjechał w BMW
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze