Nissan Juke Enigma - nowa wersja specjalna za prawie 100 tys. zł

2021-02-04 11:17

Wyrazisty Nissan Juke Enigma to najnowsza wersja specjalna crossovera. Auto otrzymało na karoserii specjalny motyw graficzny, nowe 19-calowe obręcze kół oraz systemy, które dopełniają bogatą gamę nowoczesnych technologii, dostępnych w modelu Juke. Za taki samochód w Polsce trzeba będzie zapłacić 97 330 zł.

Nissan Juke Enigma cechuje się bojowym wyglądem auta do zadań specjalnych. Design absolutnie nie zdradza, że pod maską pracuje zaledwie 1-litrowy silnik o mocy 117 KM i 180 Nm. Wszystkie elementy, włącznie z obręczami kół i dachem, zostały zaprojektowane tak, aby przykuwać uwagę na drodze. 19-calowe obręcze kół ze wzorem Akari (co znaczy po japońsku „lekki”) zostały wykończone lakierem w kolorze głębokiej czerni. Boczne lusterka zdobią oryginalne wzory graficzne. Wzór graficzny pojawia się także na pasie przebiegającym nad bocznymi szybami, a na tylnym słupku wyeksponowano napis Enigma. Karoseria w kolorze szarym Gun ma polakierowany na czarno dach.

Polecamy: Podziwiasz albo hejtujesz! Nissan Juke to niezmiennie jeżdżąca kontrowersja - TEST, OPINIA

Amazon Alexa

Nissan Juke Enigma to pierwszy samochód z rodziny Juke kompatybilny z asystentem głosowym Amazon Alexa. Pojazd został wyposażony w jeszcze bardziej zaawansowany pokładowy system multimedialny, kompatybilny z asystentem głosowym Alexa i funkcją Nissan Skill. Kiedy funkcja Nissan Skill zostanie aktywowana w aplikacji Alexa i sparowana z założonym przez właściciela samochodu kontem systemu NissanConnect, kierowca może podłączyć Nissana JUKE do swojego domowego urządzenia Alexa, aby monitorować liczne funkcje pojazdu za pomocą 13 spersonalizowanych poleceń. Użytkownik może poprosić Alexę o przesłanie adresu do systemu nawigacji NissanConnect z funkcją TomTom Traffic, włączenie świateł, określenie miejsca, w którym został zaparkowany samochód, sprawdzenie, na ile kilometrów starczy mu paliwa, a także czy drzwi zostały zamknięte.

Nissan Juke Enigma będzie dostępny w salonach w Polsce w marcu. Cena samochodu została ustalona od 97 330 zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE