Nowa Cupra Formentor z szeroką gamą silników. Do sprzedaży trafi aż 7 różnych jednostek - LISTA

2020 Cupra Formentor
Autor: Cupra 2020 Cupra Formentor

Nowa Cupra Formentor to pierwszy SUV hiszpańskiej marki stworzony zupełnie od podstaw. Niebawem autorski model pojawi się w polskich salonach sprzedaży w dwóch odsłonach — mocnej benzynowej oraz hybrydowej z wtyczką. Jak się jednak okazuje, zadowoleni będą także zwolennicy małych benzyniaków i oszczędnych diesli, bowiem twórcy nowego sportowca chcą docelowo wprowadzić na rynek aż siedem wariantów silnikowych. Jakie jednostki znalazły się na liście?

Hiszpański producent przewiduje, że nowa Cupra Formentor wybije sportową markę na wyżyny. Aby misja zakończyła się sukcesem, już niebawem oferta silnikowa nowego modelu zostanie wzbogacona o jednostki, które znamy już z innych modeli Grupy Volkswagena.

Sprawdź: Cupra Formentor debiutuje w Polsce! Znamy CENY nowego sportowego SUV-a

Już wkrótce model Formentor będzie produkowany w siedmiu wariantach silnikowych, co pozwoli klientom Cupry wybrać samochód zgodnie z własnymi potrzebami, oczekiwaniami i stylem życia. W kolejnych miesiącach po premierze 310-konnego Formentora VZ, do salonów trafi podstawowy wariant z benzynowym, 1,5-litrowym silnikiem TSI.

Wraz z bazowym TSI, gamę silnikową na niektórych rynkach uzupełni 2-litrowy diesel, jednak prawie na pewno nie będzie on oferowany w Polsce. Obydwie te jednostki będą generować moc 150 KM i zostaną połączone z manualną, jak i z automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG.

Benzyny, diesle i hybrydy

Między innymi w sprzedaży pojawi się również 2-litrowe TSI o mocy 190 KM oraz jego mocniejsza wersja rozwijająca 245 KM i 370 Nm. Tą drugą poznaliśmy przy okazji premiery nowej Skody Octavii RS. Producent wspomniał też, że w salonach pojawią się także egzemplarze z hybrydowym zespołem napędowym, pod maską których będzie pracować benzynowy motor 1.4 TSI (150 KM) wspierany przez silnik elektryczny (115 KM). W efekcie łączna moc systemowa wyniesie 204 KM. To jest z kolei ten sam duet, który zadebiutował jakiś czas temu w Passatcie GTE i Skodzie Superb iV.

Zobacz: Nowa Cupra Leon gotowa do walki! Hiszpański sportowiec wkracza do Europy w dwóch wersjach - GALERIA

2020 Cupra Formentor
Autor: Cupra 2020 Cupra Formentor

Będzie w czym wybierać

Zapowiada się na to, że Cupra Formentor przyciągnie do siebie wielu nowych klientów. Niestety na ten moment nie wiadomo dokładnie ile z wyżej wymienionych jednostek napędowych pojawi się w polskiej sprzedaży. Aktualnie w salonach można zamawiać najmocniejszy wariant benzynowy o mocy 310 KM i 400 Nm (od 198 425 zł). Drugim wariantem w kolejce będzie hybryda plug-in o mocy 245 KM i 370 Nm z akumulatorami litowo-jonowymi o pojemności 13 kWh, które pozwalają pokonać na prądzie ponad 50 kilometrów.

Cupra Formentor - nowa gama silnikowa

Rodzaj Silnik Skrzynia Moc
Benzyna 1.5 TSI 6MT/DSG7 150 KM
Benzyna 2.0 TSI DSG7 190 KM
Diesel 2.0 TDI 6MT/DSG7 150 KM
Hybryda (PHEV) 1.4 TSI + silnik elektryczny DSG7 204 KM
Hybryda (PHEV) 1.4 TSI + silnik elektryczny DSG7 245 KM
Benzyna 2.0 TSI DSG7 245 KM
Benzyna 2.0 TSI DSG7 310 KM
Najnowsze