Nowa Toyota Supra z manualną skrzynią? Dzięki tunerom będzie to możliwe

2019-08-13 12:41 Maciej Lubczyński

Nowa Supra dostępna jest wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów. 8-stopniowa skrzynia ZF jest szybka, pozwala przyspieszać do setki w krótkim czasie i jest wygodna również podczas jazdy poza torem. To wciąż za mało, by niektórzy domagali się "manuala". Z odsieczą przychodzi tuner z Teksasu, który za odpowiednią dopłatą podmieni automat na 6-biegową skrzynię ręczną.

Nowa Supra jest bardzo szybkim autem. Sprawdziliśmy ją zarówno podczas prezentacji na hiszpańskim torze Jarama, jak i podczas tegorocznej edycji zawodów Toyota Media Cup na Slovakia Ring. Supra jest jednak nie tylko szybka, ale i kontrowersyjna. Fani japońskiej marki narzekają, to na wygląd, to na podzespoły dostarczane przez BMW. Nam to nie przeszkadza, ale dla malkontentów przygotowano już swap na legendarną jednostkę 2JZ. Teraz, teksański tuner European Auto Group proponuje przekładkę na manualną skrzynię biegów.

Sprawdź nasz TEST nowej Toyoty GR Supra - KLIKNIJ

Dołożenie pedału sprzęgła i zastąpienie 8-stopniowej skrzyni manualem ma kosztować około 12 tys. dolarów. To sporo, ale jeśli ktoś jest tak zdeterminowany, by w imię wachlowania drążkiem zmiany biegów wyrzucić ze swojego auta całkiem dobrą skrzynię automatyczną, to taki wydatek nie powinien być problemem.

Jaka to skrzynia ręczna? Pogłoski mówią o mechanizmie i osprzęcie opracowanym przez BMW i zaczerpniętym z innego modelu. Jeśli ma się on łatwo zgrywać z jednostką napędową niemieckiej produkcji, takie rozwiązanie ma sens. 

Supra po modyfikacji raczej nie będzie w stanie osiągnąć setki tak szybko i tak gładko przyspieszać, ale dla tych, którzy zdecydują się na zabieg, liczy się frajda z jazdy. Kto wie, może rzeczywiście ręczna skrzynia zapewni jej nieco więcej? 

Najnowsze