Nowe Audi A3 PRZEGRA w starciu z łosiem. Zmora nowych modeli powraca [WIDEO]

Nowe Audi A3 nie przeszło testu łosia
Autor: km77.com Nowe Audi A3 nie przeszło testu łosia

Wygląda na to, że test łosia to prawdziwa zmora nowych modeli koncernu Volkswagena. Przeciętnie poradziły sobie m.in. Skoda Octavia, Volkswagen Golf czy Seat Leon. Do niechlubnego grona dołączyło nowe Audi A3 zbudowane w oparciu o tę samą płytę podłogową, co wymienione wcześniej modele.

Dynamiczna próba, która jest przeprowadzana wg określonych norm i standardu, ukazuje wady wielu nowych modeli. Test łosia to prawdziwe wyzwanie dla wielu nowych, zelektryfikowanych aut, ale są też takie, które powinny poradzić sobie śpiewająco, a w praktyce zawodzą. Sporą grupę, która ma problemy z zaliczeniem testu stanowią nowe modele koncernu Volkswagena.

SprawdźKONIEC PASSATA w Europie? Dni tego modelu są policzone!

Samochody oparte o płytę podłogową MQB Evo, czyli najnowszą, kompaktową platformę autorstwa Volkswagena, mają ze słynnym testem łosia ciężką przeprawę. Na Octavię przymknęliśmy oko. Przy Golfie zaczęliśmy się niepokoić. Leon był zaskoczeniem, a Audi A3 zawodem.

Łoś prawdę Ci powie

Brzmi okropnie, lecz warto pamiętać, że test łosia to nie wyrocznia. Nie mówi on wszystkiego o zdolności auta do dynamicznych manewrów i jest tylko jednym z wielu sprawdzianów dla układu jezdnego. Z drugiej strony - inspiracją do jego stworzenia i przeprowadzania jest życie i prawdziwe sytuacje drogowe.

Nowe Audi A3 zaliczyło test z maksymalną prędkością 72 km/h. To wynik, który w tym teście plasuje A3 poniżej nowego Leona (75 km/h) ale powyżej nowego Golfa (69 km/h). Warto przytoczyć wyniki innych aut kompaktowych takich jak Ford Focus (83 km/h) czy Mazda 3 (76 km/h).

Zobacz WIDEO:

Najnowsze