Nowy Ford Mustang Shelby GT500 będzie najmocniejszym Shelby w historii - WIDEO

2019-06-21 14:09 Maciej Lubczyński

Moc nowego Shelby’ego GT500 została już podana oficjalnie. Zgodnie z przewidywaniami, będzie to najmocniejszy seryjny GT500 w historii. Potężne zapasy momentu obrotowego i duże stado koni mechanicznych to najkrótszy opis muscle cara.

Po zapowiedziach mamy oficjalne potwierdzenie - nowy Mustang Shelby GT500 będzie piekielnie mocny. Konkretnie mówimy o 760 KM! Moment obrotowy generowany przez 5.2-litrową V8 sięga 847 Nm. Auto wyjedzie na drogi już niebawem, jakie zmiany oprócz tych w silniku przygotowali inżynierowie?

Posłuchaj, jak brzmi Ford Mustang Shelby GT500 - WIDEO

W okiełznaniu potężnego auta ma pomóc zmodyfikowane zawieszenie - lżejsze sprężyny i adaptacyjne amortyzatory MagnaRide. Udoskonalone jest również elektryczne wspomaganie. Za hamowanie będą odpowiedzialne sześciotłoczkowe zaciski z tarczami o rozmiarze 420 mm.

Pod maską znalazło się również miejsce na 30% skuteczniejszy układ chłodzenia, a w specjalnym pakiecie będzie można zamówić lekkie felgi z włókna węglowego i opony Michelin Sport Cup 2. Co ciekawe, w jednym z opcjonalnych pakietów zawarta jest również likwidacja tylnej kanapy - wszystko dla zmniejszenia masy Mustanga.

Czy Dodge Challangera Hellcat i Camaro ZL1 mają się czego bać? To okaże się już wkrótce, gdy pierwsze GT500 wyjadą na drogi.

Najnowsze