Nowy Hyundai i20 odkrywa wnętrze. Co wiemy już o tym aucie?

2020-02-26 11:25 Maciej Lubczyński
2020 Hyundai i20 - wnętrze
Autor: Hyundai 2020 Hyundai i20 - wnętrze

Kontrowersyjny wygląd zewnętrzny nowego i20 pozostawił nas w niepewności, jakie będzie wnętrze miejskiego, koreańskiego auta. Teraz wszystko jest już jasne. Tak wygląda kokpit małego Hyundaia, który zadebiutuje już niebawem w Genewie.

Hyundai i20 wzbudził kontrowersje, gdy tylko ujrzał światło dzienne. Tylna część nadwozia jest przedmiotem dyskusji, a wśród tych, którym nie przypadła ona do gustu, pojawiły się obawy o wnętrze auta. Wszystko już wiadomo - Koreańczycy pokazali kokpit i20 w pełnej krasie.

Sprawdź: Hyundai i30 po liftingu 2020. Dostał miękkie hybrydy, nowe technologie i zmiany w wyglądzie

Jest raczej zachowawczo, choć niektóre elementy w kabinie są nieco... dziwne. Tak jak wielki selektor automatycznej skrzyni, który wygląda jak wyjęty ze starych zapasów magazynowych. Nietypowa jest również kierownica, przypominająca Sonatę. 

2020 Hyundai i20 - wnętrze
Autor: Hyundai 2020 Hyundai i20 - wnętrze

Poza tym, jest też sporo nowoczesnych i estetycznych linii i przetłoczeń, a na szczycie dominuje wielki ekran systemu multimedialnego. Są też w pełni cyfrowe zegary! Ich grafika ma być zależna od wybranego trybu jazdy. U dołu konsoli mamy wnękę i indukcyjną ładowarką, gniazdem 12 V i USB. Dobra wiadomość dla tych, którzy lubią głośniej posłuchać muzyki - opcjonalnie dostępny będzie zestaw audio sygnowany przez Bose - co w tej klasie nie jest wcale oczywiste.

Kokpit i20 ma być dostępny w kilku wariantach kolorystycznych, które zostały nazwane Black, Mono and Black & Grey. Zdjęcia przedstawiają ten ostatni.

To pierwszy model Hyundaia narysowany według nowego języka projektowania o nazwie Sensuous Sportiness. Czy takie określenie znajdzie swoje potwierdzenie we wrażeniach z jazdy? Przekonamy się już niebawem. Premiera na (zagrożonych) targach w Genewie, które mają się rozpocząć 3 marca 2020.

Najnowsze