Nowy Hyundai i30 N po liftingu! Odświeżony sportowiec debiutuje na pierwszych zdjęciach - GALERIA

2020-09-16 12:54 Jan Guss-Gasiński

Koreański producent nie może trzymać tego dłużej w tajemnicy - debiutuje nowy Hyundai i30 N! Szybki, sztywny i hałaśliwy hot-hatch został zauważalnie odświeżony. Nowe zderzaki i lampy to nie wszystko. Nadwozie zdobi także inny grill, 19-calowe kute felgi i jeszcze większe końcówki układu wydechowego. Ofertę po raz pierwszy w historii zasili wersja ze skrzynią automatyczną.

W końcu nadszedł ten czas! Zaraz po zaprezentowaniu odświeżonej rodziny modeli i30, koreański producent ujawnił pierwsze informacje dotyczące sportowej wersji spod znaku N. Odświeżony Hyundai i30 N to nowy design, dynamiczne osiągi, niezapomniane emocje. Aby wszystko to zachować w nowym modelu, producent przeprojektował zderzaki oraz przednie reflektory (LED) i tylne światła. Pas przedni zdobi ponadto nowy grill z logo "N", zaś sportowy charakter linii bocznej podkreślają 19-calowe kute felgi, które pozwoliły zredukować masę auta o 14 kg.

Sprawdź: Tyle kosztuje Hyundai i30 po liftingu - PEŁNY CENNIK kompaktowego modelu

 (2021) Hyundai i30 N
Autor: Hyundai (2021) Hyundai i30 N

Pierwszy raz w historii

Za napęd niezmiennie będzie odpowiadać turbodoładowany, 4-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2 -litrów, generujący od 250 do 275 KM (N Performance) i od 353 do 378 Nm (Overboost). Do tej pory za przenoszenie napędu na przednią oś odpowiadał 6-biegowy manual. Warto jednak zaznaczyć, że po raz pierwszy w historii Hyundai i30 N po liftingu będzie dostępny z 8-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów (N DCT), w tym z dedykowanymi dla N funkcjami. Będzie to pierwszy samochód Hyundaia w Europie wyposażony w skrzynię N DCT.

Więcej już wkrótce

Kiedy auta trafią do salonów? Ile będą kosztować? Jak będą wyposażone? Z przykrością informujemy, że na tę chwilę producent nie ujawnia więcej informacji. Cierpliwie czekamy na więcej szczegółów.

Najnowsze