Nowy radiowóz dojechał nad jeziora. Ma przyczynić się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa

2021-01-14 12:47 Rafał Mądry

Policjanci pełniący służbę na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Giżycku otrzymali nowy radiowóz. Oznakowany Volkswagena Caddy zakupiony z funduszu Programu Modernizacji Policji na lata 2017–2020 będzie wykorzystywany w codziennej pracy i przyczynić się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa u mieszkańców powiatu.

Giżyccy policjanci otrzymali nowy radiowóz. Volkswagena Caddy wyprodukowany w Poznaniu jest napędzany turbodoładowanym silnikiem benzynowym 1.4 TSI o mocy 125 KM. Jednostka ta współpracuje z automatyczną skrzynią biegów DSG. Auto jest wyposażone w automatyczną klimatyzację, reflektory z LED-ami do jazdy dziennej, tempomat, nawigację, hak holowniczy oraz systemy bezpieczeństwa. W pełni przystosowane do służby auto z zamykanym przedzialem do przewozu osób zatrzymanych, jest warte ponad 183 tys. złotych.

ZOBACZ: Takie radiowozy jeżdżą już po polskich drogach

Radiowóz trafił już do policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego giżyckiej komendy. Dzięki temu pojazdowi wchodzącemu w skład modernizacji policyjnej floty, poprawie ulegną warunki służby giżyckich policjantów. Radiowóz będzie wykorzystywany w ramach codziennej służby, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności prowadzonych działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Najnowsze