Nowy radiowóz za ponad 180 tys. zł. Ma dobre osiągi i jest oszczędny

2021-08-25 8:36

Monieccy policjanci otrzymali nowoczesny radiowóz. Hybrydowa Toyota RAV4 została zakupiona przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Pojazd legitymujący się dobrymi osiągami i niską emisją spalin, służyć będzie dzielnicowym z Posterunku Policji w Goniądzu.

Stała modernizacja floty policyjnej poprawa warunki służby policjantów, co przekłada się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Do Komendy Powiatowej Policji w Mońkach trafił pierwszy hybrydowy radiowóz. Nowy służbowy pojazd to Toyota RAV4 Hybrid z samoładującym się zespołem napędowym. Samochód jest wyposażony w benzynową jednostkę 2.5 Hybrid Dynamic Force, wspieraną przez silnik elektryczny. Łączna moc systemowa układu hybrydowego wynosi 222 KM. Energia odzyskiwana w procesie rekuperacji jest magazynowana w dodatkowej baterii, z której układ napędowy czerpie siłę do cichej i chwilowo bezemisyjnej jazdy. Średnie zużycie paliwa podawane przez producenta waha się granicach 4,6 l/100 km. Maksymalny moment obrotowy jest przekazywany na koła poprzez automatyczną skrzynię biegów. Przyśpieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje ponad 8 sekund, a prędkość maksymalna to 180 km/h.

Wartość policyjnej Toyoty to ponad 180 tysięcy złotych. Zakup SUV-a został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w ramach umowy o realizację zadania pod nazwą „Zakup specjalistycznego pojazdu typu SUV w technologii hybrydowej w celu usprawnienia realizacji zadań Policji związanych z ochroną przyrody na terenie powiatu monieckiego umożliwiający poruszanie się i podjęcie działań prewencyjnych na terenach prawnie chronionych (Biebrzański Park Narodowy)”. Radiowóz służyć będzie dzielnicowym z Posterunku Policji w Goniądzu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE