O mało nie zabił nastolatka! Pijany kierowca Fiata czeka na wyrok

2021-10-27 10:07
Pijany kierowca Fiata czeka na wyrok
Autor: Policja Pijany kierowca Fiata czeka na wyrok

Wobec pijanego kierowcy dostawczego Fiata, który o mało nie zabił w wypadku nastolatka, Sąd Rejonowy w Lubaczowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Do koszmarnego zdarzenia doszło na trasie Szczutków - Łukawiec 21 października. Po zjechaniu do rowu auto uderzyło w betonowy przepust. Chłopiec został zabrany do szpitala helikopterem LPR.

Do przerażającego wypadku doszło w miniony czwartek 21 października na trasie Szczutków-Łukawiec (woj. podkarpackie). Z ustaleń policjantów wynika, że 32-letni mieszkaniec gminy Wielkie Oczy, stracił panowanie nad pojazdem, na skutek czego zjechał do przydrożnego rowu gdzie uderzył w betonowy przepust. 

W wyniku zdarzenia kierujący Fiatem trafił do szpitala w Lubaczowie, a jego 14-letni pasażer, z uwagi na rozległe i bardzo poważne obrażenia, został śmigłowcem przetransportowany do szpitala specjalistycznego. Wykonane w szpitalu badanie trzeźwości wykazało, że kierowca miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie, sąd zastosował 2 miesiące tymczasowego aresztu dla 32-letniego sprawcy wypadku. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku pod wpływem i narażenie życia oraz zdrowia 14-latka. 

Wirtualny alkomat - skorzystaj z kalkulatora promili

Krok 1 z 3, podaj swoje informacje

18-99 lat
cm
kg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE