Kierowca Tesli pomylił gaz z hamulcem

i

Autor: Instagram/ocsddanapoint Kierowca Tesli pomylił gaz z hamulcem

O włos od tragedii! Kierowca Tesli pomylił gaz z hamulcem

2022-04-15 14:07

W upalne dni lubimy wypoczywać nad wodą, ale po ostatniej przygodzie kierowca białej Tesli miał prawo się zrazić do wodnych aktywności. Wszystko przez niewinny błąd, który mógł sprowadzić go na dno. Mężczyzna w trakcie parkowania pomylił gaz z hamulcem i o mało nie zaliczył kąpieli z rybkami. Od tragedii dzieliły go centymetry!

Parkowanie to taka prosta czynność, podczas której nie może się stać wiele złego - przynajmniej w teorii. Kiedy natomiast omsknie nam się noga i pomylimy pedał gazu z hamulcem, tak niewinny błąd może mieć opłakane skutki. Zwłaszcza w samochodzie elektrycznym, który z samego "dołu" umie wystrzelić, jak z procy. Do takich aut należy m.in. Tesla Model 3, o czym boleśnie przekonał się pewien Kalifornijczyk. Niewiele brakowało, a biała sztuka zakończyłaby swój żywot na dnie północnej części oceanu spokojnego. O całym zdarzeniu poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Orange County na instagramie.

O włos od tragedii

Jak widać na załączonych zdjęciach, samochód zatrzymał się w ostatnim momencie i zawisł na skałach. Nie obeszło się niestety bez uszkodzeń. Urwany tylny zderzak jest prawdopodobnie najmniejszym kłopotem. Strach pomyśleć, co stało się z podwoziem, bo właśnie spód samochodów elektrycznych jest najbardziej wrażliwym elementem w elektrykach. To właśnie pod spodem znajdują się silniki elektryczne, akumulator i masa przewodów. Wyciągnięcie auta opałów było nie lada wyzwaniem, co potwierdza fakt, że służby ratownicze musiały skorzystać z wyciągarki. Na szczęście w całym zajściu nikt nie ucierpiał.

Nie pierwszy i nie ostatni

Samochody ze skrzynią automatyczną nie wymagają od kierowcy zbyt dużych umiejętności - w końcu do dyspozycji mamy tylko dwa pedały. A jednak! W Stanach Zjednoczonych dochodzi do ok. 16. tys takich wypadków w ciągu roku.

Sonda
Pomyliłeś kiedyś gaz z hamulcem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE