Odmłodzony Volkswagen Tiguan Allspace. Przedłużoną wersję wybiera 55 proc. nabywców

2021-05-06 12:05 Rafał Mądry
Volkswagen Tiguan Allspace
Autor: Volkswagen Zapowiedź odmłodzonego Volkswagea Tiguana Allspace

Volkswagen Tiguan po liftingu zadebiutował jesienią 2020 roku, a 7-miejscowa wersja przedłużona nie pojawiła się dziś. Sytuacja ta zmieni się w dniu 12 maja i nareszcie poznamy odświeżonego Tiguana Allspace. Sprzedaż tego samochodu rozpocznie się już za kilka tygodni. Czego należy się spodziewać po tym samochodzie?

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2007 roku, Volkswagen Tiguan z nowicjusza stał się jednym z najlepiej sprzedawanych SUV-ów na rynku. Jednym z głównych czynników tego sukcesu jest wprowadzenie na rynek w 2017 roku Tiguana Allspace, o 22 centymetry dłuższego niż Tiguan oraz mieszczącego opcjonalnie do 7 osób na pokładzie. Przestrzeń bagażowa legitymuje się pojemnością sięgającą do 1920 litrów. Debiut Tiguana z przedłużonym nadwoziem okazał się dla Volkswagena strzałem w dziesiątkę – aż 55% wszystkich produkowanych Tiguanów to tzw. wersje LWB, czyli z długim rozstawem osi. Od debiutu do końca marca tego roku Tiguan Allspace znalazł około 1,5 miliona nabywców na świecie.

Przeczytaj również: Ile kosztuje Volkswagen Tiguan eHybrid? Polski CENNIK hybrydy już jest

Volkswagen Tiguan Allspace został poddany identycznym zmianom co konwencjonalny Tiguan i od teraz będzie zwracał uwagę bardziej agresywnym wyglądem, cyfrowym kokpitem i wszechstronną łącznością ze światem zewnętrznym. Auto dostanie nowe systemy obsługi i funkcje asystujące zapewniające jeszcze większy komfort. Dzięki systemowi multimedialnemu MIB3, Tiguan Allspace będzie wyposażony w szeroką gamę usług i funkcji online.

Techniczne i wizualne odmłodzenie Tiguana jesienią 2020 roku wpłynęło na otwarcie kolejnego rozdziału w historii sukcesu tego modelu. Przedłużona wersja Tiguana będzie produkowana w dwóch fabrykach. Tiguan L na rynek chiński będzie produkowany w Szanghaju, natomiast modele na rynki Ameryki Północnej i Południowej oraz europejskie będą produkowane w zakładach w Puebla w Meksyku. Światowa premiera przedłużonego Tiguana została zaplanowana na dzień 12 maja.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze