Odnaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy. Nie zgadniesz gdzie spędziły 35 lat!

2020-08-12 14:01 Maciej Lubczyński
Odnaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy.
Autor: Stowarzyszenie FSO Pomorze Odnaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy.

O nietypowym znalezisku poinformowało Stowarzyszenie FSO Pomorze. Cztery fabrycznie nowe Polonezy zostały odkryte w... Belgii. W magazynie byłego dealera marki, 4 polskie auta stały przez 35 lat. Jaki będzie ich dalszy los?

Mało kto spodziewałby się, że można jeszcze znaleźć garaż z czterema fabrycznie nowymi Polonezami. Jeszcze mniej prawdopodobne wydają się być szanse na odkrycie takiego znaleziska w Belgii. A jednak - o tak nieprawdopodobnym znalezisku napisał fanpage Stowarzyszenie FSO Pomorze. Jak podają miłośnicy polskiej motoryzacji, auta przez 35 lat czekały na nabywców u dealera w Europie Zachodniej. Belgijskiej firmie nie udało się sprzedać pojazdów pochodzących z PRL.

SprawdźBezmyślny wandalizm! Dacia Duster skradziona i spalona "dla zabawy"

Przedstawicielstwo FSO w Belgii przechowywało auta w magazynie, ale nie znaleźli się na nie chętni. Dopiero po 35 latach dwa z nich trafiły do Wielkiej Brytanii, a losy kolejnych dwóch wciąż się ważą. Cztery odnalezione pojazdy są w ciekawych, eksportowych wersjach.

Cztery odnalezione, fabrycznie nowe Polonezy - każdy inny

Ta czwórka, która 3 i pół dekady spędziła w garażu, składa się z różnych odmian. Znalazła się tu zarówno efektowna, eksportowa wersja z pakietem ospoilerowania i kołpakami udającymi felgi szprychowe, jak i zupełnie bazowy MR 78, pozbawiony jakiegokolwiek wyposażenia opcjonalnego. Nie znajdziemy w nim nawet prawego lusterka wstecznego! Magazyn skrywał również bogatszą wersję L i poliftową odmianę MR 86 w wersji 1.5 LE.

Galerię zdjęć z tego niezwykłego znaleziska znajdziecie w poniższym poście:

Najnowsze