Odzyskali Audi A6 skradzione na terenie Niemiec

2019-10-21 9:12
Audi A6 Avant
Autor: Policja Audi A6 Avant

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zebrali informacje pozwalające na namierzenie i zatrzymanie kradzionego w Niemczech Audi A6 Avant. Do sprawy zatrzymano dwie osoby, które już usłyszały prokuratorskie zarzuty.

Szczecińscy śledczy po tym, jak otrzymali informacje o skradzionym Audi A6 Avant poruszającym się po województwie zachodniopomorskim, rozpoczęli działania prowadzące do zatrzymania pojazdu. Na krajowej "dziesiątce" w powiecie wałeckim skierowani do akcji policjanci zatrzymali białe Audi. Utraconym kilka dni wcześniej na terenie Niemiec pojazdem jechała 43-letni kierowca oraz 27-letnia pasażerka.

Przeczytaj też: Przywłaszczone limuzyny odnalazły się w Polsce

Kobieta i mężczyzna trafili do policyjnego aresztu, a skradzione auto zostało zabezpieczone. Sprawcy są mieszkańcami Szczecina. Złożyli obszerne wyjaśnienia i przyznali się do popełnionego czynu, za który grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto mężczyzna odpowie za drugi popełniony czyn tj. art. 180a kk - kierowanie samochodem pomimo wcześniejszego utracenia prawa jazdy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałczu zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.