Odzyskali dom na kołach! Kamper był wart prawie ćwierć miliona złotych

2021-09-27 14:51

Doświadczenie i szybka komunikacja funkcjonariuszy krośnieńskiej komendy, pozwoliły mundurowym odzyskać skradziony dom na kołach. Kamper marki Fiat, którego wartość szacuje się na blisko ćwierć miliona złotych, został zatrzymany na drodze krajowej numer 32, w rejonie miejscowości Dychów (woj. lubuskie). Skradzionym w terytorium Niemiec pojazdem kierował 28-letni Polak.

Sytuacja miała miejsce we wtorek 21 września br., kiedy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, w drodze na służbę, zauważył pojazd typu kamper. Za kierownicą ogromnego pojazdu siedział młody mężczyzna, co już wzbudziło podejrzenia policjanta. Starszy aspirant mając na uwadze, że takie pojazdy są często w zainteresowaniu złodziei samochodowych, skontaktował się niezwłocznie z dyżurnym krośnieńskiej komendy, informując go o swoich spostrzeżeniach, a także kierunku podróży kierowcy.

Kilka minut później na drodze krajowej nr 32, w rejonie miejscowości Dychów, pojazd został zatrzymany do kontroli przez policjantów prewencji. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, który jak się okazało miał zatrzymane za przekroczenie prędkości prawo jazdy. Prowadząc czynności uwagę mundurowych przykuła nalepka umieszczona na szybie czołowej z numerem rejestracyjnym. Ponadto numer rejestracyjny widniejący na tablicy rejestracyjnej samochodu nie zgadzał się z tymi w systemie.

Odzyskali skradzionego z terytorium Niemiec kampera
Autor: Policja Odzyskali skradzionego z terytorium Niemiec kampera

Przypuszczenia się potwierdziły

Wreszcie prawda wyszła na jaw!  Pojazd marki Fiat, którego wartość szacuje się na ponad 220 tysięcy złotych został skradziony z terenu Niemiec. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo – śledczą wraz z technikiem, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu kradzieży z włamaniem pojazdu typu kamper. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE