Tesla uderzyła w radiowóz

i

Autor: FSAction9 - YouTube Tesla uderzyła w radiowóz

Oglądał film za kierownicą i wrąbał w radiowóz. Kierowca Tesli może trafić za kratki

2022-02-15 11:20

Nagranie z policyjnego wideorejestratora zostało opublikowane w sieci, a ukazana na nim sytuacja jest naprawdę przerażająca. Stojący przy jezdni radiowóz został zmieciony z drogi przez Teslę, której kierowca, w trakcie jazdy... oglądał film.

Mundurowi ze stanu Karolina Północna udostępnili nagranie, na którym stojący przy jezdni radiowóz, zostaje zmieciony z drogi przez Teslę, której kierowca jechał na "Autopilocie". Elektryczny samochód pozbawiony nadzoru kierowcy zjechał na pobocze, na którym stał policyjny Dodge Charger. Sytuacja mogła skończyć się tragicznie, a wszystko przez kierującego Teslą mężczyznę. Okazało się, że w czasie jazdy z wykorzystaniem aktywnego tempomatu... oglądał on film.

Policyjny patrol, który zatrzymał się na autostradzie, badał miejsce wypadku, który wydarzył się chwilę wcześniej. Choć zarejestrowane przez kamerę zdarzenie wygląda paskudnie, na szczęście nie został w nim ranny. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia w porę odskoczyli na bok, unikając śmierci lub poważnych obrażeń.

Kierowca Tesli, który doprowadził do wypadku został aresztowany i zostały mu przedstawione zarzuty spowodowania wypadku i korzystania z urządzenia elektronicznego w czasie jazdy. Sprawca raczej nie ma co liczyć na taryfę ulgową - to nie pierwsza sytuacja, w której dostępny w Tesli system półautonomicznej jazdy, zwany mylnie "Autopilotem" doprowadza do niebezpiecznej sytuacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE