Ogromny ładunek i niesprawne hamulce. Z choinką na "blacie" chciał przejechać przez całą Polskę

2021-06-24 12:57
 Z choinką na blacie chciał przejechać przez całą Polskę
Autor: GITD Z choinką na "blacie" chciał przejechać przez całą Polskę

Kontrola ciężarówki należącej do polskiego przewoźnika, przeprowadzona 22 czerwca, zakończyła się dla szofera zakazem dalszej jazdy. W ciągniku siodłowym funkcjonariusze z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wykryli poważną usterkę układu hamulcowego. Mężczyzna z choinką na "blacie" chciał w ten sposób przejechać całą Polskę.

Sytuacja miała miejsce we wtorek (22 czerwca), na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie patrol ITD zatrzymał do rutynowej kontroli zestaw należący do polskiej firmy transportowej, który przewoził blachę z Częstochowy do Goleniowa. W trakcie kontroli stanu technicznego inspektorzy ujawnili poważną usterkę układu hamulcowego w ciągniku siodłowym. Tarcza hamulcowa przy lewym, przednim kole była popękana. Z kolei na wyświetlaczu deski rozdzielczej był komunikat o nadmiernym zużyciu klocków hamulcowych.

Sprawdź: Co za świr! Zaczął driftować wokół radiowozu, tłum skakał z radości - WIDEO

 Z choinką na blacie chciał przejechać przez całą Polskę
Autor: GITD Z choinką na "blacie" chciał przejechać przez całą Polskę

Problemów było więcej

Niewłaściwy stan techniczny samochodu ciężarowego nie był jedynym problemem. Szofer nie okazał do kontroli wymaganego wypisu z licencji. Oprócz tego z zapisów tachografu wynikało, że przedsiębiorca nie pobierał w wymaganym terminie danych z urządzenia rejestrującego aktywności oraz z karty kierowcy.

Zobacz: Kierował pod wpływem, zabił człowieka! Tragiczny wypadek pod Iławą - ZDJECIA

Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego ciągnika siodłowego i wydaniem zakazu jego dalszej jazdy do czasu naprawy usterek. Inspektorzy ukarali kierowcę mandatem. Za stwierdzone naruszenia znacznie poważniejsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi. Wobec niego będzie wszczęte postępowanie administracyjne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze