Sportowe Ople powracają?

Opel przywraca markę GSe. Usportowione modele będą elektryczne

2022-09-15 12:29

Opel powraca do oznaczenia GSe. Trzyliterowy akronim, podobnie jak przed laty, będzie oznaczał usportowione modele. Zmieni się jednak znaczenie ostatniej litery skrótu, która już niebawem, zamiast słowa "Einspritzung", podchodzić będzie od słowa "electric".

Sportowe i elektryczne. Takie będą nowe Ople z oznaczeniem GSe

Opel powraca do liter GSe. Trzyliterowy skrót ma, podobnie jak przed laty, oznaczać usportowione wersje modeli. Producent z Rüsselsheim zapowiada, że nowe Ople z symbolem GSe będą wyróżniały się sportowym stylem i lekko podrasowanym wzornictwem, ale i zestrojonym w inny sposób zawieszeniem. To obietnica angażującego prowadzenia i lepszych wrażeń z jazdy. Zwiastunem tego ruchu była prezentacja Opla Manty GSe - koncepcyjnego auta, które garściami czerpie z kultowego modelu z lat 70.

Z wielką przyjemnością ogłaszam powrót GSe jako submarki naszych usportowionych modeli w najbogatszych wersjach, który będzie miał miejsce już w najbliższej przyszłości. Po raz kolejny sięgamy po inspiracje do naszej bogatej tradycji – tak jak w przypadku nowego i entuzjastycznie przyjętego śmiałego i przejrzystego wzornictwa, któremu nadaliśmy współczesne oblicze. W przyszłości emblemat GSe będzie umieszczany na dynamicznych samochodach zapewniających radość z jazdy, jako skrót od Grand Sport electric, w pełni zgodnie z naszymi ambitnymi planami przekształcenia się w markę samochodów wyłącznie elektrycznych.

– powiedział Florian Huettl, dyrektor generalny firmy Opel.

Opel GSe

i

Autor: Opel Opel GSe

Opel przywraca markę GSe

Przed laty, gdy o elektromobilności na szeroką skalę nikomu się nie śniło, oznaczenie GSe oznaczało Grand Sport Einspritzung - usportowione auta z wtryskiem paliwa. Tym skrótem oznaczone były modele takie, jak Commodore GS/E czy Monza GSE. Dziś, przywrócenie do życia submarki GSe jest kolejną okazją, by przypomnieć o ambicjach Opla. Niemiecka marka zapowiada, że do 2024 r. każdy Opel będzie zelektryfikowany, a 4 lata później, bo już w 2028 roku, Opel zamierza sprzedawać w Europie wyłącznie auta elektryczne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE