Wielka premiera!

Nowy Ford Mustang. Tak wygląda najnowsza generacja sportowej ikony

2022-09-15 3:06

Nowy Ford Mustang - na tę premierę czekali wszyscy fani motoryzacji! Siódma generacja sportowej ikony została oficjalnie zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Detroit. Najnowszy Mustang oferuje masę nowoczesnych rozwiązań i oczywiście prezentuje nową stylistykę. Amerykański sportowiec stał się także bardziej cyfrowy. Co wiemy o nowej generacji?

Nowy Ford Mustang

Nowy Ford Mustang został oficjalnie zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Detroit - na tę premierę czekali wszyscy fani motoryzacji, którym w żyłach płynie benzyna. Siódma generacja amerykańskiej ikony to nie tylko zmiany w wyglądzie zewnętrznym, ale także w kabinie, podwoziu i wnętrzu. Nie brakuje tez nowych rozwiązań i bajeranckich funkcji. Zmieniło się naprawdę sporo, ale to co najlepsze, zostało bez zmian. Entuzjaści tego modelu będą zachwyceni! Co wiemy o najnowszym ogierze?

SPRAWDŹ - Polacy go uwielbiają i każdy się za nim ogląda. Ford Mustang GT 5.0 V8 55 Edition - TEST, OPINIA

Tak wygląda najnowsza generacja sportowej ikony

Nowy Ford Mustang (S650) jest inspirowany swoimi protoplastami z lat 60. i 70. Ma jeszcze groźniejszą facjatę z nowymi, LED-owymi światłami i wielkim grillem, a także charakterystyczne tyle lampy. Wciąż ma niesamowicie długą maskę i nisko opadająca szybę, a kabina, co widać na pierwszy rzut oka, oferuje sporo przestrzeni i nowe technologie. W kabinie pojawiły się dwa wielkie tablety (12,4 i 13,2-cala), bardziej kanciasta kierownica i, co najważniejsze, znalazło się również miejsce na lewarek manualnej skrzyni biegów.

Nowy Ford Mustang (2024)

i

Autor: Ford Nowy Ford Mustang (2024)

Nowy Ford Mustang - co pod maską?

Pod maską siódmej generacji niezmiennie znajdziemy doładowaną jednostkę 2.3 EcoBoost oraz wolnossące, 5-litrowe V8. Cała moc trafia rzecz jasna na tylną oś za pośrednictwem 10-biegowego automatu, bądź 6-biegowej skrzyni manualnej. Moc to jednak nie wszystko. Jeśli coś szybko się rozpędza, równie szybko powinno móc się zatrzymać. Z pakietem "Performance" auto w standardzie posiada tarcze o rozmiarze 390 mm (przód) i 350 mm (tył) oraz zaciski marki Brembo. Samochody z tym pakietem będzie można dodatkowo wyposażyć w sportowe fotele kubełkowe Recaro, adaptacyjne zawieszenie MagneRide, mechanizm różnicowy Torsen LDS oraz aktywny wydech. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE