Osobówka i kamper w jednym - Toyota Proace Verso Kamper Tour Box z polską zabudową - CENA

2020-07-30 14:39 Rafał Mądry

W polskiej ofercie Toyoty pojawiła się zabudowa Kamper Tour Box, która jest oferowana do modelu Proace Verso. Samochód wyposażony w taki moduł może na co dzień służyć jako osobowy van, a w razie potrzeby zmienić się w kampera z wysokiej jakości drewnianą zabudową sypialnianą i kuchenną. Zabudowa kosztująca około 30 tys. zł brutto pozwala na łatwy samodzielny montaż lub demontaż.

Zabudowa Kamper Tour Box, której cena wynosi około 30 tys. zł brutto, jest dostępna dla Toyoty Proace Verso w wersji Family z 8 miejscami, 8-osobowej wersji Business oraz 7-miejscowej, luksusowej odmiany VIP. Pozwala w 20 minut zamienić osobowego vana w domek na kołach z miejscem do spania dla dwóch osób i dwoma rzędami miejsc do siedzenia. Zestaw zawiera dwa wysuwane moduły w systemie szufladowym – kuchenny i bagażowy. Na górnej płaszczyźnie systemu znajduje się rozkładany moduł sypialny. Zabudowę można łatwo zamontować w dwie osoby, przytwierdzając ją do fabrycznych szyn na podłodze, do których na co dzień przymocowany jest trzeci rząd siedzeń. To zapewnia bezpieczeństwo i stabilność systemu, a także brak konieczności zmian konstrukcyjnych w aucie. Kiedy zabudowa kamperowa przestaje być potrzebna, wystarczy na jej miejsce wstawić z powrotem ostatni rząd siedzeń.

Przeczytaj również: Czy znaczek ma znaczenie? Użytkowe auta Toyota Professional to nie tylko znany pickup. Są też vany i zabudowy

Sypialnia, kuchnia i salon

Moduł kuchenny zawiera: lodówkę, kuchenkę, zbiornik wody oraz wiele praktycznych schowków. W module bagażowym mieszczą się pojemne szuflady, a spod niego można wysunąć moduł prysznicowy do mycia produktów spożywczych czy naczyń. Moduł sypialny po rozłożeniu tworzy wygodne łóżko dla dwóch osób. Zabudowę wykonano z drewna (jesionu, dębu lub orzecha) i zabezpieczono przed działaniem czynników zewnętrznych. Posiada instalację elektryczną 12V, a dodatkowo można ją wyposażyć w akcesoria kuchenne czy maty osłaniające szyby. W samochodzie można wygospodarować także wygodny salon, obracając do tyłu fotele w pierwszym rzędzie siedzeń, by zajmujące je osoby mogły usiąść przodem do drugiego rzędu foteli, a w wersji VIP także do przesuwanego stolika wielofunkcyjnego.

Testowaliśmy: Uniwersalne pudełko na kołach. Toyota Proace City Verso

Zabudowę Kamper Tour Box w spersonalizowanej wersji można zamówić razem z samochodem w salonie Toyoty. Jej wykonanie trwa około 20 dni. System Kamper Tour Box został opracowany we współpracy z Toyotą przez gdańską firmę Escape Vans. Do oferty profesjonalnych zestawów dołączyły w ostatnim czasie zabudowy Flex, Press oraz izoterma z kompaktowym agregatem. Wzbogacają one ofertę nowej sieci salonów Toyota Professional, wyspecjalizowanej w sprzedaży aut użytkowych oraz obsłudze klientów flotowych.

Najnowsze