Oto nowe, hybrydowe Suzuki Swace. Coś Wam przypomina? - GALERIA

2020-09-16 9:58 Maciej Lubczyński

Suzuki zaprezentowało właśnie nowy, kompaktowy model, który dołączy niebawem do gamy. Czy ten samochód coś Wam przypomina? Jeśli nie, to powinien, bo jest to Toyota Corolla Touring Sports z innym znaczkiem. Jeśli w dzisiejszej motoryzacji nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o emisje CO2 i ekologiczne normy. Wyjaśniamy.

W obliczu coraz ostrzejszych norm emisji, Suzuki wprowadziło do oferty zelektryfikowane układy napędowe. Miękkie hybrydy poprawiły sytuację, ale konieczne były dalsze działania na rzecz obniżenia średniej emisji w gamie. Tak oto powstał Swace. To druga "przebrana Toyota" w gamie japońskiej marki. Jakiś czas temu poznaliśmy Suzuki Across (RAV4), a teraz wiemy już jak wygląda Corolla Touring Sports z nowym emblematem.

SprawdźDebiutuje Suzuki Across. Nowe, najmocniejsze auto w gamie Suzuki możecie kojarzyć z inną marką

Pod maską Swace'a pojawi się hybryda z benzynowym silnikiem 1.8 i mocą systemową 122 KM. Ten oszczędny układ napędowy emituje, wg norm WLTP tylko 99 g CO2/100 km. W cenniku pojawi się tylko ta wersja silnikowa.

Suzuki Swace
Autor: Suzuki Suzuki Swace

Symboliczne zmiany

Suzuki nie dokonało w Corolli niemal żadnych zmian. Swace ma takie same felgi, te same lampy i kompletne wnętrze z Corolli. Modyfikacje objęły przedni zderzak i atrapę chłodnicy. 

Ceny i specyfikacje Swace'a w wersji na nasz rynek poznamy prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Ciekawe, jak będzie się kształtowała jego cena względem Toyoty?

Najnowsze