Oznakowane BMW już na służbie! Podlaska policja odebrała trzy radiowozy BMW serii 3 (G20) - ZDJĘCIA

2019-06-28 18:17

Oznakowane auta BMW zaczynają powoli pokazywać się na drogach. W Olsztynie policjanci ruchu drogowego odebrali kluczyki do pierwszych tego typu nowych pojazdów służbowych. Radiowozy to dokładnie BMW serii 3 (G20), które zasilą flotę garnizonu warmińsko-mazurskiego.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie przekazał policjantom ruchu drogowego nowe pojazdy służbowe. Trzy oznakowane radiowozy BMW na początku swojej służby będą wykorzystywane m.in. do zabezpieczenia 76. Rajdu Polski. To pierwsze takie oznakowane radiowozy w historii. Pieniądze na zakup pojazdów pochodzą z „Programu modernizacji Policji na lata 2017–2020”. Całkowity koszt zakupu 3 pojazdów to 403 500 zł. Koszt jednego auta to 134 500 zł.

Pisaliśmy też: Policja odbiera nowe radiowozy BMW. 51 oznakowanych i 31 nieoznakowanych

Zgodnie z wymogami technicznymi wszystkie BMW serii 3 generacji G20 są w srebrnym kolorze z niebieskimi elementami odblaskowymi, w pełni uprzywilejowane i uzbrojone w stosowną aparaturę. Elegancki sedan dla floty policji wjeżdża w odmianie 320i. Pod tym oznaczeniem kryje się 4-cylindrowa jednostka benzynowa z turbodoładowaniem. Generowana moc wynosi 184 KM i 300 Nm momentu obrotowego. Przy wsparciu ośmiostopniowej skrzyni automatycznej przekazującej napęd na tylną oś, BMW 320i rozpędza się od 0 do 100 km/h w 7,1 s oraz rozwija maksymalną prędkość 240 km/h.

Policjanci są szkoleni

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju nieustannie szkolą się podczas kursów z zakresu techniki jazdy organizowanych zarówno na szczeblu centralnym, przez poszczególne jednostki Policji, ale również przez podmioty zewnętrzne. Polska Policja korzysta także ze środków unijnych przeznaczonych na ten cel. Dlatego dla lepszego korzystania z aut marki BMW policjanci z garnizonu warmińsko-mazurskiego również uczestniczyli w tego typu szkoleniach, podnosząc przy tym swoje umiejętności.

WIDEO - obejrzeliśmy z bliska nowy radiowóz BMW

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze