Policja odbiera nowe radiowozy BMW. 51 oznakowanych i 31 nieoznakowanych

2019-06-11 9:07 Rafał Mądry
Policyjne radiowozy BMW na lawecie
Autor: Maciej Chmiel Policyjne radiowozy BMW na lawecie

Policja odbiera nowe samochody. I to nie byle jakie, bo eleganckie i szybkie auta klasy premium. Chodzi o 51 sztuk oznakowanych radiowozów BMW serii 3 (G20) i 31 sztuk nieoznakowanych BMW serii 3 Gran Turismo (F34). Pojazdy już przekazywane są garnizonom.

Nowe samochody trafiają do policyjnej floty. Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z pracownikiem autoryzowanego salonu BMW w Gdańsku, pojazdy są na etapie przekazywania służbom. Policji auta dostarcza trójmiejski dealer BMW Zdunek, który wygrał przetarg na dostawę nowych radiowozów (pisaliśmy o tym wydarzeniu tutaj - KLIKNIJ).

To pierwsze takie oznakowane radiowozy w historii. Zgodnie z wymogami technicznymi wszystkie BMW serii 3 generacji G20 są w srebrnym kolorze z niebieskimi elementami odblaskowymi, w pełni uprzywilejowane i uzbrojone w stosowną aparaturę. Z kolei BMW serii 3 Gran Turismo xDrive (F34) wyposażone w aparaturę pomiarową, będą pełnić służbę w roli pojazdów nieoznakowanych. Według umowy wszystkie pojazdy mają zostać dostarczone do 14 czerwca.

Przeczytaj również: Śląska policja stawia na eko-radiowozy. Spalają 3,6 l na 100 km, a kupiono ich aż 54 sztuki

Trudno się dziwić, że właśnie takie auta trafiają do drogówki. W końcu po Polsce już jeździ masa nieoznakowanych BMW serii 3 (F30), które przekazano garnizonom w całym kraju. Policja systematycznie odmładza swoją flotę, a pojazdy BMW nowej generacji zdecydowanie sprawdzą się w codziennej pracy funkcjonariuszy, wzmacniając pion prewencji, ruchu drogowego czy pion operacyjny.

Oznakowane BMW serii 3 (G20)

Elegancki sedan dla floty policji wjeżdża w odmianie 320i. Pod tym oznaczeniem kryje się 4-cylindrowa jednostka benzynowa z turbodoładowaniem. Generowana moc wynosi 184 KM i 300 Nm momentu obrotowego. Przy wsparciu ośmiostopniowej skrzyni automatycznej przekazującej napęd na tylną oś, BMW 320i rozpędza się od 0 do 100 km/h w 7,1 s oraz rozwija maksymalną prędkość 240 km/h.

Nieoznakowane BMW serii 3 GT (F34)

Auto z nadwoziem typu liftback ma oznaczenie 330i xDrive. Pod maską pracuje 4-cylindrowa jednostka benzynowa o mocy 252 KM, współpracująca z automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h.

Najnowsze