Hybrydy na minuty

Panek Carsharing ma 140 nowych aut. Hybrydowe Mazdy 2 wyjechały na ulice

2022-11-29 14:16

Do floty Panek Carsharing dołączyło właśnie kilkaset oszczędnych i wygodnych mieszczuchów. Firma wynajmująca auta na minuty, przy wsparciu finansowym firmy Leasys, poszerzyła swoją ofertę o hybrydowe Mazdy 2. Po oficjalnym przekazaniu aut w warszawskim salonie Mazda Odyssey, pierwsza pula samochodów wyjechała na stołeczne drogi.

Nowe auta w ofercie Panek Carsharing

We wtorek, 29 listopada, na stołeczne ulice wyjechały nowe nabytki firmy Panek Carsharing. Firma oferująca wynajem aut na minuty, przy finansowym wsparciu firmy Leasys, powiększyła swoją flotę o 140 oszczędnych i wygodnych mieszczuchów. Pierwsze hybrydowe Mazdy 2 wyjechały z salonu Mazda Oddysey, zlokalizowanym na warszawskiej Woli. Niebawem na drogi wyjedzie cała reszta aut, które z czasem trafią również do innych polskich miast.

Nowa Mazda 2 w wynajmie na minuty

Panek Carsharing zdecydował się na hybrydą Mazdę 2 głównie z uwagi na oszczędny i bezawaryjny napęd, a także komfortowe wnętrze i bogate wyposażenie. Nowe auta mają podgrzewane fotele, kierownicę, kamerę cofania i nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Pod ich maską pracuje niskoemisyjny układ hybrydowy, którego bazą jest 1,5-litrowy "benzyniak" o mocy 116 KM. Moment obrotowy jest kierowany na przednie koła za pośrednictwem bezstopniowej przekładni automatycznej CVT.

Auto rozpędza się do pierwszej "setki" w 9,7 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną 175 km/h. Nowa Mazda 2 Hybrid, czyli jednojajowy bliźniak Toyoty Yaris, jest zatem dynamiczna, a także oszczędna, bowiem średnie katalogowe zużycie paliwa wynosi niecałe 4 l/100 km.

Auta na minuty przejechały ponad 116 milionów kilometrów

Panek Carsharing jest na rynku już ponad 5 lat. Od chwili pojawienia się na polskich ulicach, samochody na minuty firmy Panek pokonały grubo ponad 116 mln kilometrów. Obecnie w ofercie jest ponad 4000 samochodów, z czego 1300 to hybrydy (Toyota i Mazda), a 20 to auta elektryczne (Fiat 500e, Tesla, Nissan Leaf). Ponad 635 tys. unikalnych klientów może wynajmować samochody od dowolnym czasie dnia i nocy w 50 polskich miastach.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki