Papież Franciszek ma nowe auto. To marka uwielbiana przez Polaków

2019-11-28 11:47

Watykan otrzymał w prezencie nowe Papamobile. Pojazd to specjalnie zmodyfikowana biała Dacia Duster, która ma transportować Franciszka podczas uroczystych spotkań z wiernymi. Ten samochód bardzo pasuje do słynącego ze skromności papieża. Duster to budżetowy SUV bijący na świecie rekordy popularności. Ze względu na przystępną cenę w Polsce to jeden z najchętniej kupowanych nowych samochodów przez klientów indywidualnych.

Papież Franciszek jest skromnym człowiekiem dlatego często wszystkich zaskakuje swoją prostotą i umiarem. Demonstruje to m.in. podczas swoich duszpasterskich wizyt w różnych częściach świata, przemieszczając się najzwyklejszymi samochodami. Nie powinno więc dziwić, że Ojciec Święty może teraz być widywany w Dacii, którą Watykan otrzymał w prezencie.

Zobacz nasz test: Dacia Duster 1.3 TCe FAP 150 KM 6MT Prestige

Specjalistyczne Papamobile przygotowała Grupa Renault. Budżetowy SUV został zmodyfikowany pod kątem wykorzystania w publicznych paradach. Dostosowaniem samochodu zajął się Dział Prototypów Dacii we współpracy z rumuńskim z firmą Romturingia, przygotowującą profesjonalne zabudowy autokarów. Biała Dacia Duster ma przekonstruowaną tylną kanapę, zmodyfikowany dach z zainstalowaną przeszkloną budką ochronną oraz specjalne uchwyty do trzymania się podczas parady. Zawieszenie zostało obniżone o 30 mm, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie. We wnętrzu zastosowano jasną tkaninową tapicerkę.

Papież Franciszek osobiście odebrał samochód od delegatów reprezentujących Grupę Renault, ale na jazdę próbną się nie zdecydował. Czy będzie faktycznie przemieszczał się tym pojazdem? O tym dopiero się przekonamy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE