Passat trafił na lawetę choć wcale się nie zepsuł. Chodziło o jego kierowcę

2020-05-29 9:50 Rafał Mądry
Nietrzeźwy i bez uprawnień jechał Passatem
Autor: Policja Nietrzeźwy i bez uprawnień jechał Passatem

Dzięki czujności mieszkańców powiatu włoszczowskiego (woj. świętokrzyskie), nietrzeźwy kierujący za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie trafi przed sąd. 40-latek kierował Volkswagenem Passatem pomimo zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi oraz mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W dniu 28 maja po godzinie 11:00 do dyżurnego włoszczowskiej komendy zadzwonił mieszkaniec powiatu, który poinformował, że po miejscowości Wola Czaryska porusza się Volkswagen Passat, którego kierujący jest nietrzeźwy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zatrzymali do kontroli opisywany przez zgłaszającego pojazd.

Zobacz również: Pościg za naćpanym 17-latkiem. Nieletni wyrżnął autem w płot - WIDEO

Za kierownicą Passata siedział 40-letni mieszkaniec powiatu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna w swoim organizmie ma ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Pojazd został wciągnięty na lawetę i został odholowany. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowego zakazu.

Najnowsze