Peugeot 508 Sport Engineered - najmocniejszy model marki na oficjalnych zdjęciach. Kiedy w sprzedaży?

2020-09-24 16:01 Maciej Lubczyński

Francuzi od dawna zapowiadają sportowy wariant topowego modelu 508, ale dopiero teraz poznaliśmy wygląd wersji produkcyjnej. Odmianę Sport Engineered trudno pomylić z jakąkolwiek inną - specjalna kolorystyka i sportowe dodatki wskazują, że pod maską pracuje mocny układ hybrydowy. Kiedy Peugeot 508 Sport Engineered zawita do salonów?

Będzie dostępny jako sedan i kombi, pod maskę trafił 360-konny układ hybrydowy, a napęd trafi na obie osie. Specyfikacja nowego Peugeota 508 Sport Engineered zapowiada się obiecująco. W końcu poznaliśmy produkcyjną wersję usportowionej hybrydy klasy średniej.

SprawdźNowy Hyundai i30 N bez tajemnic! Koreański hot hatch po liftingu jest lżejszy, szybszy i mądrzejszy

Osiągi topowej wersji

Peugeot 508 Sport Engineered jest napędzany przez turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 i elektryczne jednostki, które napędzają tylną oś. Moc systemowa to 360 KM, a moment obrotowy wynosi 520 Nm. To pozwala na sprint do setki w czasie 5,2 sekundy i prędkość maksymalną 250 km/h. Topowy, sportowy wariant 508 jest hybrydą plug-in, dlatego możemy poruszać się bezemisyjnie. Zasięg ma wynosić około 42 km, a to zasługa baterii o pojemności 11,5 kWh.

Peugeot 508 Sport Engineered
Autor: Peugeot Peugeot 508 Sport Engineered

Nie obyło się również bez zmian stylistycznych. Zielone dodatki, nowe felgi, nieco inne wykończenie kokpitu i wyrazisty dyfuzor w tylnym zderzaku odróżniają wersję Sport Engineered od innych. Wizualne zmiany zdradzają, że mamy do czynienia z nieco szybszym Peugeotem.

Mistrz prostej? Raczej nie

Hybrydowy 508 Sport Engineered nie ma być mistrzem prostej, a kompletnym autem dającym frajdę również w zakrętach. Za właściwości jezdne odpowiedzialny jest inaczej zestrojony układ zawieszenia z adaptacyjnymi amortyzatorami. Koła rozstawiono szerzej niż w innych wersjach, a hamowaniem zajmuje się nowy układ hamulcowy. Na pierwszy montaż, Peugeot dostał opony Michelin Pilot Sport 4S.

Peugeot 508 Sport Engineered
Autor: Peugeot Peugeot 508 Sport Engineered

Kiedy Peugeot 508 Sport Engineered zawita do salonów?

Usportowione wersje sedana i kombi mają być dostępne już w pierwszej połowie 2021 roku. Nie znamy jeszcze cen, ani wyposażenia nowego najmocniejszego Peugeota.

Najnowsze