Pierwszy polski salon marki Koenigsegg powstał w Katowicach. Czy Polacy pokochają szwedzkie supersamochody?

2020-09-18 12:57 Jan Guss-Gasiński
Pierwszy polski salon marki Koenigsegg powstał w Katowicach
Autor: Koenigsegg Pierwszy polski salon marki Koenigsegg powstał w Katowicach

Polacy coraz częściej kupują luksusowe i sportowe samochody. Świadczy o tym fakt, że prestiżowe marki coraz chętniej otwierają w Polsce swoje salony sprzedaży. Najpierw pojawiło się Ferrari, Lamborghini i Bentley. Później Auto Fus stał się certyfikowanym dilerem brytyjskiego McLarena i Rolls-Royce'a, a teraz? Teraz do Katowic wprowadził się Koenigsegg, czyli szwedzka marka produkująca supersportowe samochody na zamówienie.

Rosnące zainteresowanie egzotycznymi markami wśród Polaków widać gołym okiem. Z roku na rok na ulicach dużych miast można spotkać coraz więcej sportowych i zarazem bardzo drogich maszyn. Czym jest to spowodowane? Wygląda na to, że nasi rodacy zarabiają coraz lepiej. Ponieważ klientów na luksusowe oraz sportowe auta jest w Polsce coraz więcej, prestiżowe marki chętniej otwierają u nas swoje salony. Prostym przykładem są salony Ferrari, Lamborghini, Mclarena czy Rolls-Royce'a.

Sprawdź: AMG Brand Center w Gdańsku to jedyny taki salon w Europie! Są w nim wszystkie nowości AMG. My już je widzieliśmy - GALERIA

Jedyny taki salon w Polsce

Teraz do tego ekskluzywnego grona dołącza Koenigsegg, który już 19 września br. otworzy się w Katowicach zaraz obok salonów Ferrari i Maserati. Będzie to pierwszy salon tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas oficjalnego otwarcia zaprezentowane zostaną cztery modele: Gamera, Jesko, Jesko Absolut oraz One of 1.

Pierwszy polski salon marki Koenigsegg powstał w Katowicach
Autor: Koenigsegg Pierwszy polski salon marki Koenigsegg powstał w Katowicach

Koenigsegg - co to za marka?

Koenigsegg to marka, która od ponad 20 lat zajmuje się produkcją jednych z najdroższych i jednocześnie jednych z najszybszych samochodów na świecie. Założycielem jest niejaki Christian von Koenigsegg. Szwedzka manufaktura zatrudnia ok. 300 pracowników, co pozwala rocznie wyprodukować od 25 do 30 nieziemskich maszyn wartych krocie. Aktualnie w ofercie producenta znajdują się trzy modele - Regera, Jesko i Gemera.

Najnowsze