To pierwszy taki Nissan GT-R od 50 lat. Jest modelem GT-R Nismo z klocków LEGO

2019-11-29 15:18 Jan Guss-Gasiński

Mężczyźni to gadżeciarze, którzy — o ile w ogóle — bardzo późno dorastają. Nie ulega też wątpliwości, że z wiekiem rozglądają się za coraz większymi, szybszymi i droższymi zabawkami. Jak wiemy, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na auto sportowe za blisko pół miliona, dlatego najsłynniejszy producent klocków LEGO wprowadził do swojej oferty kultowego Nissana GT-R Nismo.

Pierwsze koło LEGO powstało w 1962 roku i od tamtej chwili samochody stały się głównym elementem tysięcy zestawów producenta. Przez wszystkie te lata powstała cała masa modeli, które odwzorowują motoryzacyjne legendy, jednak w całej historii LEGO nie powstał żaden Nissan... aż do teraz!

Sprawdź: TEST Nissan GT-R 3.8 V6 R35 Prestige: japoński pogromca niemieckich legend

Grupa LEGO i Nissan 25 listopada w globalnej centrali Nissana w Jokohamie, z udziałem dyrektora generalnego Grupy LEGO Nielsa B. Christiansena oraz Asako Hoshino, wiceprezes firmy Nissan zaprezentowały nowy model, będący hołdem dla jednego z najbardziej kultowych japońskich samochodów — Nissana GT-R Nismo.

Nissan GT-R NISMO z klocków LEGO
Autor: LEGO Nissan GT-R NISMO z klocków LEGO

Mamy nadzieję, że nowy model zapewni nie tylko mnóstwo wspaniałych wrażeń i radości z budowania, ale także zainspiruje dzieci do zainteresowania się inżynierią oraz tym, jak powstają produkty w prawdziwym życiu. Podobnie jak inżynierowie, którzy przez dziesięciolecia doskonalili konstrukcję i osiągi tego samochodu, dzieci będą go budować, demontować i składać od nowa, rozwijając tak ważne zdolności, jak kreatywność, upór, umiejętność rozwiązywania problemów i krytyczne myślenie. Inspirowanie ich jako przyszłych budowniczych jest naszą misją.

- powiedział Niels B. Christiansen, dyrektor generalny Grupy LEGO.

Zestaw LEGO Speed Champions Nissan GT-R Nismo trafi na sklepowe półki na całym świecie od stycznia 2020 r. To jeden z pierwszych takich zestawów tematycznych serii 2020 Speed Champions, które będą o 25% większe niż kolekcje z poprzednich lat. Model GT‑R NISMO, złożony z 298 elementów LEGO, odzwierciedla oryginalne i misterne detale prawdziwego samochodu w relatywnie małej skali klocków LEGO.

Zobacz: Każdy może kupić sobie nowego Defendera. Terenowy Land Rover w rozmiarze mini od firmy LEGO - WIDEO

Prawdziwy Nissana GT‑R Nismo z roku modelowego 2020 to ekstremalny GT‑R o najlepszych osiągach w dotychczasowej historii modelu, który wyróżnia się zderzakami, dachem, pokrywą bagażnika oraz tylnym spojlerem wykonanymi z włókna węglowego. Z tego samego materiału wykonane są przednie błotniki z żebrowanymi wlotami powietrza. Samochód ma również nowe koła i opony, zawieszenie i przekładnię o zmienionej charakterystyce, karbonowe hamulce Brembo i nowe turbosprężarki.

Najnowsze