Pijany motocyklista gnał bez kasku. Podczas pościgu stracił panowanie nad maszyną

2020-01-09 9:27
Pijany motocyklista uciekał bez kasku
Autor: Policja Pijany motocyklista uciekał bez kasku

Policjanci z Nowej Soli zatrzymała 36-latka, który pędził jednośladem bez kasku i po pijaku. Mężczyzna został ujęty po tym jak wywrócił skuter w czasie pościgu. Teraz odpowie za popełnione wykroczenia i przestępstwo.

We wtorek, 7 stycznia, policjanci z nowosolskiej drogówki zauważyli motocyklistę, który prowadzi skuter Suzuki nie mając kasku ochronnego. Po tym, jak dali mu sygnał do zatrzymania, mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać.

Sprawdź takżeNa oczach policjantów palił w samochodzie marihuanę. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia

36-latek pędził jednośladem po chodnikach, zmuszał też innych kierowców do uniknięcia wypadku. Widząc ciągle jadący za nim radiowóz, skręcił w leśną, gruntową drogę, co okazało się dokładnie tak złym pomysłem, na jaki brzmi. Skuter Suzuki, kompletnie nieprzystosowany do takich warunków nie podołał jeździe po leśnej drodze, a mężczyzna, po przejechaniu kilkuset metrów przewrócił się. 

Pijany motocyklista uciekał bez kasku
Autor: Policja Pijany motocyklista uciekał bez kasku

Pirat drogowy próbował uciekać pieszo, ale został szybko ujęty przez funkcjonariuszy policji. Teraz za jazdę pod wpływem alkoholu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz liczne wykroczenia odpowie przed sądem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE