Pijany motocyklista próbował uciec przed policją. Został ujęty po pościgu

2020-02-04 10:48
Pijany motocyklista ujęty po pościgu
Autor: Policja Pijany motocyklista ujęty po pościgu

Blisko promil alkoholu w organizmie i próba ucieczki przed policją. 22-letni motocyklista ze Świebodzina będzie żałował swoich decyzji. Jego sprawą zajmie się sąd, a w obliczu zarzutów, sprawa może poskutkować 5-letnim pobytem w więzieniu.

22-latek ze Świebodzina wpadł na niezbyt mądry pomysł jazdy motocyklem po spożyciu alkoholu. Kolejne decyzje tej nocy wpędziły go w jeszcze większe kłopoty. 

Sprawdź także: Ukradli motocykl. Swój łup przewozili jak totalni amatorzy

Na drodze krajowej nr 92 czekał na niego patrol policji. Funkcjonariusze dali znak do zatrzymania się, a motocyklista zaczął zwalniać i do nich podjeżdżać. Gdy był już na ich wysokości, 22-latek zmienił zdanie i gwałtownie przyspieszył. Policjanci podjęli pościg, który nie trwał długo. Kierujący jednośladem próbował ich zgubić, ale jego wysiłki nie przyniosły efektów. Został szybko zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Motocykl trafił na parking policyjny, a za jego holowanie zapłaci ujęty mężczyzna. Grozi mu również szereg innych konsekwencji. Odpowie on za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego. Kolejnym zarzutem jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Ponadto orzeczona w takich wypadkach zostaje grzywna, 5 tysięcy złotych nawiązki oraz minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE