Po polskich drogach jeździ masa kopciuchów. Na 43 kontrole 22 zatrzymane dowody rejestracyjne

2019-10-11 14:07

Rzeszowscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili 9 października aż 43 kontrole drogowe przy użyciu dymomierza, które zaowocowały zatrzymaniem 22 dowodów rejestracyjnych. Akcja pod kryptonimem "SMOG" wyeliminowała z ruchu niesprawne pojazdy w celu ochrony środowiska i poprawy bezpieczeństwa.

Działania pod kryptonimem "SMOG" zostały przeprowadzone w środę 9 października br. w punkcie kontrolnym ITD przy odcinku krajowej "dziewiętnastki" niedaleko miejscowości Jawornik (pow. strzyżowski). Kontrole przebiegały przy współpracy podkarpackich inspektorów ITD i policjantów.

Sprawdź: Utytułowany bokser rozbił Ferrari 488 GTB! Wypadł z auta podczas dachowania - JEST WIDEO

W ciągu zaledwie kilku godzin służby zatrzymały do kontroli 43 pojazdy, których stan techniczny budził wątpliwość co do prawidłowej emisji spalin. Pomiary zadymienia spalin wykonane za pomocą dymomierza pozwoliły wyeliminować z ruchu drogowego aż 22 pojazdy. Znaczące przekroczenie dopuszczalnych norm w pojazdach wynikało najprawdopodobniej z uszkodzenia silnika, układu paliwowego lub wydechowego.

Zobacz: Śmiertelny wypadek drogowy pod Chełmem. Wyprzedzanie zakończyło się czołówką

Każdy z zatrzymanych został ukarany mandatem karnym oraz pożegnał się z dowodem rejestracyjnym pojazdu do czasu usunięcia usterki. Teraz, aby odebrać dokumenty z powrotem, auta będą musiały udać się do okręgowej stacji kontroli pojazdów, gdzie ponownie przejdą przegląd techniczny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE