Po roku zatrzymali go ponownie. Bus w ruinie został wycofany z ruchu

2019-10-15 9:15

Dostawczak w tragicznym stanie technicznym został zatrzymany przez warmińsko-mazurskich inspektorów. Okazało się, że pojazd jest dobrze znany funkcjonariuszom, bo rok wcześniej jego kierowcy odebrano dowód rejestracyjny. Już wtedy stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia.

Właściciel dostawczego auta miał rok na naprawienie usterek, przez które stracił dowód rejestracyjny. Gdy GITD zatrzymała go na obwodnicy Olsztyna 12 miesięcy później, okazało się że pojazd jest w jeszcze gorszym stanie technicznym. 

Przeczytaj także: Po kolizji porzucił auto i poszedł po piwo

Lista usterek i uchybień była długa. Bus miał łyse opony, wycieki oleju napędowego, niesprawny hamulec i system ABS oraz liczne usterki oświetlenia. Rolę zamka w tylnych drzwiach pełnił pas transportowy.

Zamiast naprawić pojazd, jego właściciel postanowił jeździć nim dalej, bez dowodu rejestracyjnego i w fatalnym stanie technicznym, dlatego tym razem kontrola ITD zakończyła się wydaniem zakazu dalszej jazdy i odholowaniem pojazdu na lawecie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE