Policyjny dron w akcji

i

Autor: Policja Policyjny dron w akcji

Mandaty leciały z nieba

Policyjny dron w akcji. Prawie 50 mandatów na ponad 20 tys. zł

2022-09-27 9:28

Policyjny dron w akcji. Od dłuższego czasu w pilnowaniu porządku na drogach, polskiej policji pomagają drony. Tym maszynom, wyposażonym w precyzyjne kamery, nie umknie żadne wykroczenie. Przykład? Mundurowi z Wielkopolski w kilka godzin wystawili prawie 50 mandatów, na łączną kwotę ponad 20 tys. złotych.

Policyjny dron w akcji

W trakcie prowadzonych działań na drodze wojewódzkiej nr 470, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, pilnowali porządku na drogach z pomocą drona. Dzięki obserwacji z powietrza funkcjonariusze mogli przyjrzeć się kierowcom łamiącym przepisy i zdyscyplinować tych najbardziej nieodpowiedzialnych. Te łowy należały do udanych. W czasie kilkugodzinnych działań w prowadzonych na ziemi i w powietrzu, funkcjonariusze ujawnili masę wykroczeń i nałożyli na kierujących masę mandatów.

SPRAWDŹ - Kopnął w samochód, urwał lusterko. Zorientował się, że nagrywa go kamera!

Pirat drogowy w lamborghini złapany pod Krakowem. Pędził z zawrotną prędkością

Prawie 50 mandatów na ponad 20 tys. zł

W zaledwie kilka godzin wielkopolscy policjanci ujawnili 46 wykroczeń w ruchu drogowym i nałożyli mandaty na łączną kwotę ponad 22 tysięcy złotych. Najwyższy mandat w wysokości 2,5 tysięcy złotych otrzymała kierująca, która jechała z prędkością 151 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem punktów karnych, na konto kierującej trafiło ich aż 15.

ZOBACZ - Pościg i zatrzymanie okiem kamery. Policjanci nagrali film z interwencji

Przypominamy, że tak wysokie mandaty, związane są z nowym taryfikatorem mandatów. Grzywny zostały podwyższone zwłaszcza dla „drogowych piratów”. Niestety, nie wszyscy kierujący pamiętają o tej zmianie – wysokość mandatów nie powstrzymuje ich od nierozsądnych i niebezpiecznych zachowań na drodze.

Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za kierownicą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają