Polski kierowca cysterny siał terror na Słowacji

i

Autor: YouTube/PARD Polski kierowca cysterny siał terror na Słowacji

Polski kierowca cysterny siał terror na Słowacji. Jazdę pod prąd uchwyciły kamery

2022-07-01 12:45

Ten jeden błąd polskiego kierowcy cysterny mógł kogoś kosztować życie. Mężczyzna na słowackiej drodze ekspresowej (R1) siał terror poruszając się złym pasem ruchu - przed dobre kilka kilometrów wielotonowy zestaw jechał pod prąd! Jego jazdę i niebezpieczny manewr uchwyciły kamery.

O włos od tragedii

Dantejskie sceny z udziałem polskiego kierowcy cysterny rozegrały się na słowackiej ekspresówce (R1) w poniedziałek (27 czerwca) po godz. 20.00. O wielotonowym zestawie, który porusza się w przeciwnym kierunku, policję poinformowali wystraszeni kierowcy. Całe zajście uchwyciły kamery monitoringu. Na krótkim filmie widać, jak ciężarówka z wielkim ładunkiem porusza się skrajnie prawym pasem, do momentu, aż kierowca dostrzegł pionowy znak B2 (Zakaz wjazdu). Mając do dyspozycji nieco szerszy odcinek jezdni, szofer postanowił zawrócić, blokując tym samym wszystkie trzy pasy. Niewiele brakowało, a doszłoby do poważnego wypadku.

ZOBACZ - Sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą. Najlepsi zdobędą komplet punktów! - QUIZ

Polski kierowca miał sporo szczęścia

Szczęśliwie dla wszystkich, o tej porze ruch na drodze ekspresowej R1 był już znikomy. W wyniku niebezpiecznej jazdy polskiego szofera nikt nie ucierpiał, poza jego samym portfelem. Mundurowi, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce, wylegitymowali mężczyznę i można powiedzieć, że potraktowali go całkiem łagodnie. Za stworzenie tak wielkiego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym został ukarany wyłącznie mandatem karnym. Po zakończeniu czynności mundurowi pozwolili kierowcy kontynuować jazdę. W oficjalnym komunikacie lokalne władze nie poinformowały, jaką grzywną ukarano Polaka. Możemy tylko przypuszczać, że ten mandat do najniższych nie należał. W Polsce za taki numer funkcjonariusze najprawdopodobniej zatrzymali by mężczyźnie uprawnienia na okres trzech miesięcy. 

PRZECZYTAJ - Gnał przez miasto i słono zapłacił. Jego wymówka nie przemówiła do mundurowych

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE