Ponad milion złotych w zakrzaczeniach. Złodzieje kiepsko ukryli łup

2021-06-02 8:45
Skradziony ciągnik rolniczy o wartości ponad miliona złotych
Autor: Policja Traktor skradziony w Niemczech

Oto kolejny przykład skuteczności międzynarodowej współpracy w zwalczaniu przestępczości i odzyskiwaniu skradzionego mienia. Mundurowi z Polsko–Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku wspólnie z policjantami z Krosna Odrzańskiego odzyskali skradziony z terenu Niemiec ciągnik rolniczy o wartości ponad miliona złotych.

Polsko-niemiecka współpraca policyjna trwa od lat. Tu kluczowy jest szybki przepływ informacji, który odbywa się poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Przetworzenie tych informacji pozwala na bardziej sprawne zarządzanie i zwalczanie mechanizmów przestępczych. W poniedziałek 31 maja dyżurny krośnieńskiej komendy po otrzymaniu informacji ze Świecka o tym, że na terenie gminy Dąbie może znajdować się skradziony z terenu Niemiec ciągnik marki Massey Ferguson, niezwłocznie skierował na miejsce patrol prewencji, celem weryfikacji tych informacji.

Zobacz również: Uciekał eleganckim BMW. Rozbił się i grozi mu do 5 lat więzienia

Funkcjonariusze dokładnie przeczesywali pola, tereny leśne oraz rejony kanału, odnajdując ciągnik marki Massey Ferguson wraz z kosiarką ukryty w zakrzaczeniach na terenie podmokłym w rejonie miejscowości Ciemnice. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo–śledczą, wraz technikiem kryminalistyki, który dokładnie zabezpieczał ślady. To może się okazać pomocne w ustaleniu osoby odpowiedzialnej za kradzież traktora, którego wartość została oszacowana na ponad milion sto tysięcy złotych. Ciągnik po czynnościach powrócił do właściciela.

Skradziony ciągnik rolniczy o wartości ponad miliona złotych
Autor: Policja Traktor skradziony w Niemczech
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze