Porsche Taycan Turbo S pobiło rekord Nurburgring

i

Autor: Porsche Porsche Taycan Turbo S pobiło rekord Nurburgring

Nowy rekord "Zielonego Piekła"

Porsche Taycan podbiło Nurburgring. Żaden elektryk nie pojechał tak szybko

2022-08-11 11:50

Porsche Taycan podbiło Nurburgring. Pierwszy elektryczny sportowiec ze Stuttgartu wrócił do "Zielonego Piekła", aby pokazać Tesli gdzie jest jej miejsce. Nowy rekord Nurburgringu dla samochodów elektrycznych zdobył Lars Kern za kierownicą modelu Taycan Tubo S. Nagranie z przejazdu wywołuje ciarki!

Porsche Taycan podbiło Nurburgring

Po raz pierwszy w historii samochód elektryczny, który był w stanie pokonać ponad 20-kilometrową nitkę toru Nurburgring w czasie 7 minut i 33 sekund. Ustanowienie nowego rekordu było możliwe dzięki pakietowi Performance, który jest oferowany w modelu Taycan Turbo S na rok modelowy 2023 wyłącznie na niemieckim rynku (13 377 euro). Opcjonalny pakiet obejmuje 21-calowe felgi RS Spyder z homologowanymi do użytku drogowego, sportowymi oponami Pirelli P Zero Corsa oraz zaktualizowane oprogramowanie Porsche 4D Chassis Control.

ZOBACZ - Porsche Cayenne Turbo GT najszybszym SUV-em świata! Osiąga "setkę" w 3,3 s i kosztuje 1 mln zł

Nowy zestaw Performance sprawił, że mogłem jechać jeszcze agresywniej, a samochód był jeszcze bardziej precyzyjny i zwinniejszy w reakcjach.

- powiedział Lars Kern, kierowca testowy Porsche.

Żaden elektryk nie pojechał tak szybko

Do tej pory rekord "Zielonego Piekła" należał do Tesli Model S Plaid, która we wrześniu ubiegłego roku ustanowiła czas 7 min i 35 sekund. I choć wyczynowa wersja Plaid jest napędzana przez trzy silniki elektryczne o łącznej mocy 1020 KM, znacznie słabszy Taycan Turbo S (do 750 KM), nie miał najmniejszego problemu z pobiciem tego czasu. Inżynierowie Porsche udowodnili, że przyczepność ma kluczową rolę w pokonywaniu rekordów. 

Cieszymy się, że rekord Nürburgringu dla samochodów elektrycznych powrócił w ręce Porsche. Ten czas okrążenia nie tylko pokazuje, jak duży potencjał tkwi w naszym nowym zestawie Performance, ale i po raz kolejny potwierdza sportowe geny modelu Taycana.

– powiedział Kevin Giek, wiceprezes ds. linii modelowej Porsche Taycan.

Porsche Taycan Turbo S pobiło rekord Nurburgring

i

Autor: Porsche Porsche Taycan Turbo S pobiło rekord Nurburgring
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE