Porsche za ćwierć miliona odzyskane! Policjanci uwinęli się w kilka dni

Odzyskali Porsche za ćwierć miliona
Autor: Policja Odzyskali Porsche za ćwierć miliona

Poznańscy policjanci specjalizujący się w walce z przestępczością samochodową już kilka dni po zgłoszeniu kradzieży sportowego i luksusowego Porsche Panamera odzyskali zaginiony samochód. Intensywne poszukiwania umożliwiły mundurowym zatrzymać sprawcę na gorącym uczynku. Mężczyzna został najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Pozostali dwaj złodzieje nadal są poszukiwani.

Zgłoszenie o kradzieży luksusowego Porsche Panamera policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową otrzymali 19 marca br. od samego właściciela. Do przestępstwa miało dojść w nocy przed domem poszkodowanego, w rejonie Grunwaldu w Poznaniu (woj. wielkopolskie). Jak poinformował właściciel, sprawcy przełamali zabezpieczenia i jak gdyby nigdy nic odjechali. Po przyjęciu zgłoszenia policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i już po kilku dniach operacyjnie ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem.

Po kilku dniach zatrzymali sprawcę

Intensywne poszukiwania przyniosły efekty. Już po pięciu dniach mundurowi w jednym z garaży w rejonie ulicy Jasielskiej funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku jednego ze złodziei i odzyskali skradzione Porsche warte ponad ćwierć miliona złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Sprawdź: Lewe tablice i łamak w stacyjce. Pościg za kamperem wartym 230 tys. zł - WIDEO

Kara może być jednak wyższa ze względu na to, że 46-latek działał w warunkach recydywy. Pozostali dwaj mężczyźni, którzy również mieli związek z tym przestępstwem, są wciąż poszukiwani przez funkcjonariuszy. Po wykonaniu niezbędnych czynności Odzyskany samochód będzie mógł wrócić do właściciela.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze