Porsche zdobyło Zielone Piekło! Nowa wersja modelu Cayenne przejmuje tytuł "Najszybszego SUV-a Świata"

2021-06-17 12:08
Porsche Cayenne zdobyło Zielone Piekło
Autor: Porsche Porsche Cayenne zdobyło Zielone Piekło

Nowy wariant Porsche Cayenne, jeszcze przed wprowadzeniem na rynek, udowodnił swój dynamiczny potencjał. Lars Kern za kierownicą zakamuflowanego egzemplarza pokonał północną pętlę toru Nurburgring w zaledwie 7:38,925 min. Czas przejazdu został poświadczony przez notariusza i wylądował w oficjalnych rankingach. Porsche Cayenne to od teraz najszybszy samochód świata w kategorii „SUV, samochód terenowy, van, pick-up”.

Lars Kern rozpoczął swoje okrążenie 14 czerwca 2021 r. po godz. 11:30, przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej 23 stopnie Celsjusza. Temperatura toru z kolei sięgała 46 stopni. Po niewiarygodnie szybkim okrążeniu kierowca przekroczył linię mety po czasie 7:38,925 min. Aby zapewnić mu bezpieczeństwo, bijący rekord egzemplarz Cayenne został wyposażony w wyścigowy fotel oraz w klatkę bezpieczeństwa.

Sprawdź: Dyskretny sportowiec stworzony dla purystów. Debiutuje Porsche 911 GT3 Touring - ZDJĘCIA

Notariusz potwierdził nie tylko czas przejazdu, ale i seryjny status wciąż lekko zakamuflowanego SUV-a, który już wkrótce będzie świętował swój globalny debiut. Rekordowe okrążenie Cayenne pokonało na oponach o wysokich osiągach Pirelli P Zero Corsa (22”). Zostały one opracowane specjalnie dla nowego wariantu i będą montowane w nim w standardzie.

Właśnie w tej wersji Cayenne legitymuje się najwyższą wydajnością. Podczas jej rozwoju skupiliśmy się na niezrównanych osiągach na utwardzonych drogach. Nasze rekordowe Cayenne bazuje na Cayenne Turbo Coupé, zostało jednak bardziej konsekwentnie zaprojektowane pod kątem uzyskania maksymalnej dynamiki wzdłużnej i poprzecznej.

– skomentował Stefan Weckbach, wiceprezes ds. linii produktów Cayenne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE