Audi Q7 50 TDI quattro tiptronic S Line

i

Autor: Paweł Kaczor Audi Q7 50 TDI quattro tiptronic S Line

Potężne SUV-y ociekające luksusem. Rząd kupi 25 nowych aut z najwyższej półki

2020-11-25 10:17

Służba Ochrony Państwa kontynuuje zakupy. Tym razem, RMF FM podaje informacje o rozpisaniu przetargu na zakup 25 aut. Na potrzeby rządu zakupiony zostanie cały wachlarz rozmaitych aut, a wymagania państwowych VIP-ów robią wrażenie!

Służba Ochrony Państwa kupi nowe samochody. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że SOP z rozmachem "wymienia flotę" na nowszą i często odbywa się to w dramatycznych okolicznościach. Tym razem, organizacja, która zastąpiła BOR, zakupi 25 nowych samochodów. Wszystkie mają imponować prestiżem, a niektóre także mocą.

SprawdźKinga Rusin jeździ odrapanym Porsche. To szybka i luksusowa hybryda

Do służby w SOP dołączą m.in. 3 SUV-y o mocy minimum 300 KM. Oznacza to, że nie ma mowy o bazowych jednostkach czy kiepskim wyposażeniu. Potężne SUV-y takie jak Audi Q7 czy BMW X5 posłużą do wożenia wymagających VIP-ów, ale na tym zakupy się nie kończą.

SOP kupuje samochody - nie tylko limuzyny

Do floty służb dołączą również sedany klasy średniej. Limuzyny muszą mieć przynajmniej 190 KM. RMF FM informuje również o 10 osobowych, wyposażonych "pod korek" busach (np. Volkswagen Multivan, Mercedes Klasy V czy Toyota Proace Verso VIP) a także zakupach z niższej półki. Chodzi o kilka samochodów kompaktowych i dwóch dostawczakach o DMC do 3,5 tony.

Pisaliśmy: Brakuje karetek, a tymczasem rząd chce kupić 308 nowych samochodów! Limuzyny, SUV-y, hybrydy a nawet...

Zamówienie ma być częścią dużych zakupów, które zostały zaplanowane na najbliższe miesiące. Jak na początku listopada pisał "Fakt", do ministerstw ma trafić aż 308 nowych aut!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE